שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: המטרה של ש"ס - עד 20 מנדטים

מנהיגה הרוחני של ש"ס נאם בעצרת לפתיחת מערכת הבחירות, וקרא לתומכי המפלגה לעשות הכל להשגת כמה שיותר מנדטים. עם זאת הבהיר: "אנחנו לא עושים את זה בשביל כיסאות, אלא בשביל כבודו של הקב"ה"

"כל אחד שיביא עשרה אנשים שיצביעו ש"ס". כאלף מתומכי ש"ס הגיעו הערב (יום ד') לבנייני האומה בירושלים לכנס פתיחת מערכת הבחירות של המפלגה. הנואם הראשי היה מנהיגה הרוחני של המפלגה, הרב עובדיה יוסף, שהבהיר בפני הבאים את המטרה העומדת בפני המפלגה - בין 18 ל-20 מנדטים.

 

בדרשתו, הדגיש הרב עובדיה את חשיבות ההצבעה, וחילק לתומכי המפלגה הוראות מדויקות כיצד יכול כל אחד ואחד מהם לתרום ביום הבחירות. "כל אחד ואחד מכם, כולכם נחמדים ויקרים. כל אחד שיביא עשרה אנשים שיצביעו ש"ס. כל אחד ירשום על נייר עשרה אנשים, ישכנע אותם להצביע ש"ס ואת הנייר יגיש למנהל".

 

לדבריו, חובת השכנוע חלה על כולם - ולצדה הבטחה לגמול. "כל אחד ילך אל חבריו, אל אחיו, אל שכנו, אל אחותו, אחד לאחד. גם נשים לא פטורות מזה, שילכו לחברות, לקרובות לשכנות, שיצביעו ש"ס. עשרה שמות? זה המינימום. כל אחד יעשה 20, יעשה 30, השם ישלם לו על מעשיו", הסביר.

 

הרב נדרש גם לפרטים טכניים יותר, כמו לדוגמא איך יגיעו כל המצביעים אל הקלפי. "ביום הבוחר מי שיש לו רכב יקדיש את רכבו לש"ס,

יביא זקנים וזקנות, ייתן להם את הפתק ושיצביעו ש"ס. מי שיש לו טקסי בוא תיקח אותם בטקסי. כך נגיע ל-18 עד 20 חברי כנסת", אמר.

 

עם זאת, הבהיר הרב עובדיה כי ש"ס אינה מבקשת להתחזק בגלל הרצון לשבת בכנסת, אלא משום מטרה נעלית הרבה יותר. "כמה שש"ס תהיה חזקה, התורה תהיה חזקה. אנחנו לא עושים את זה בשביל כיסאות אלא בשביל כבודו של הקדוש ברוך הוא", הסביר.

 

יושב ראש ש"ס, אלי ישי, התייחס אף הוא למערכת הבחירות ולהבטחות שמפריחות המפלגות הגדולות. "אני יודע שלא הליכוד ולא קדימה יתנו לנו את החינוך, אבל בעזרת השם עם 18 מנדטים ניקח את המשרדים החשובים ביותר ונעזור לישראל".

 

"הליכוד וקדימה עוטות מסיכות לקראת הבחירות. כל הכוכבים מהליכוד עברו בבחירות הקודמות לקדימה ועכשיו הם עוברים מקדימה לליכוד. כל המפלגות האלו זו עבודה בעיניים, כל השנים האלה הם קיצצו מכספי העניים ולא עשו כלום לתורה. ש"ס תחזיר

את הקצבאות הילדים, תדאג לשכבות הביניים, לשכר מינמום של 5,000 שקלים ולהשיב עטרה ליושנה", אמר.

 

לדבריו, אחת המטרות המרכזיות של המפלגה היא תיק החינוך בממשלה. "הם מפחדים שנהיה בחינוך. משנה לשנה הפשע עולה, הסמים עולים, האלימות עולה, ורק רמת הלימודים יורדת. השרים הכי מוכשרים בישראל הם מש"ס ומה אנחנו רואים? שר התקשורת הפך את כל התקשורת לקודש? אני הפכתי את כל התעשה לישיבות?", טען.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. נוסחה להצלחה
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים