שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לטובת הולכי הרגל, נגד הנהג

  מפרצי ירידה לכביש ברחוב סואן בתל אביב, עושים חסד עם הולכי הרגל באזור. אבל האם מישהו חשב על המכוניות והקטנועים שעשויים להתנגש בהם? לעיריית תל אביב הפתרון לתעלומה

  רק לאחרונה התבשרו שוב כי אחוז הולכי הרגל בין הרוגי תאונות הדרכים בישראל הוא מהגבוהים בעולם. לא פחות משליש מכלל הרוגי התאונות במהלך השנה, הם אזרחים שנפגעו מרכב חולף. לכן, מובנת לגמרי הגישה הגורסת כי יש לנסות ולעשות הכל כדי לשמור על בטחונם. אחת הדרכים לעשות זאת היא להציע להם מעברי חציה בטוחים במיוחד ומדרכות נוחות להליכה.

   

  • לכל המפגעים בפרויקט כביש מסוכן

   

    

  ברחוב יצחק שדה שבתל אביב עשו מעשה, ובנקודות בהן ניתן לחצות את הרחוב הסואן והרחב, הרחיבו את המדרכה באופן משמעותי. כך מאפשרים - בין היתר - להולכי הרגל המעונינים לחצות, לקצר את משך הזמן בו הם נמצאים על הכביש המסוכן. אלא שהפתרון הזה, טוב ככל שיהיה עבור הולכי הרגל, מהווה מטרד של ממש לנהגי המכוניות. בעיקר ברחוב סואן שכזה, שינוי פתאומי בתוואי נתיב הנסיעה מייצר סכנה ברורה. כאשר הרחוב עמוס מיוחד והראות לפנים מוגבלת בכל מקרה, הסיכון גדול עוד יותר.

   

  מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: מדובר בהסדרי תנועה זמניים בלבד, שנעשו כחלק מעבודות סלילת שבילי אופניים המתבצעות ברחוב יצחק שדה. העירייה מודעת לנושא, ומתכוונת להוסיף סימון בכביש באמצעות עמודונים זוהרים, למען ביטחון הנוסעים והולכי הרגל.

   

  ואנחנו אומרים: ראשית, הוספת "עמודונים זוהרים" צריכה הייתה להתבצע לפני, ולא אחרי העבודות. העירייה מודעת לדבריה לנושא ביטחון הנוסעים והולכי הרגל, אז מדוע להמתין עם האבזור הבטיחותי?

   

   

  דווחו על מפגעים נוספים בכתובת: safewheels@y-i.co.il

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מדרכה מוגדלת - ברכה או סכנה?
  צילום: שי רוזנצוויג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים