שתף קטע נבחר

חברון: יהודים תקפו בית פלסטיני ליד חוות פדרמן

עשרות פעילי ימין מתוסכלים כילו את זעמם בבית הפלסטיני היחיד הסמוך למאחז שפונה לאחרונה. בעל הבית: "איפה כוחות הביטחון? אני חושש לחיי משפחתי". לפחות שישה בתים הוצתו בשכונות הערביות של חברון

כמה עשרות פעילי ימין פרצו הערב (יום ה') לבית הפלסטיני היחיד הנמצא בסמוך למאחז המפונה חוות פדרמן. הפעילים שביקשו להביע מחאה על פינוי "בית המריבה" בחברון הציתו כלי רכב של פלסטינים בעיר. הפלסטינים טענו כי לפחות שישה בתים הוצתו ברחבי העיר בידי הפורעים היהודים.

 

פינוי בית המריבה - עדכונים אחרונים:

 

המהומות שפרצו באזור חברון בעקבות פינוי "בית המריבה" גלשו לפני שעות ספורות גם ליד חוותו של נועם פדרמן. בצל האירועים ב"בית המריבה" תקפו הפעילים את הבית הפלסטיני היחיד הסמוך לחווה המפונה. בעל הבית, חליפה דענה, סיפר ל-ynet כי הפורעים העלו באש את השדה השייך לו בכניסה לבית וכן החלו לחתוך את הגדר המפרידה בין החווה לבין ביתו.

 

"הם החלו ליידות אבנים, פיסות ברזל ומכל הבא ליד, תוך שהם מעלים באש את המטעים שלי", הוסיף דענה. האבנים לא מפסיקות ליפול ושוברות את כל מה שנמצא מחוץ לבית. הם החלו לתקוף אותי עוד בשעה 16:00. למרות הפניות שלנו לכל הגורמים לא הגיעה ולו ניידת אחת של משטרה או צבא. אני חושש שהאירוע ייגמר באסון".

 

דענה אומר כי בני משפחתו חוששים לחייהם. "אני לא מבין למה לא מונעים מהם מלהיכנס אלינו. אם הם יצליחו, זה ייגמר בהרוגים מקרב בני משפחתי". לדבריו, המשטרה והצבא מזלזלים בחייו ובחיי משפחתו, מאז פינה צה"ל לראשונה את חוות פדרמן הסמוכה. "בכל פעם שהמתנחלים ניסו מחדש לחווה ופונו, הם כילו את זעמם בבית", אמר.


שורפים עץ, מחבלים בבית. מתנחלים סביב הבית הפלסטיני (צילום: AFP)

 

בניו של דענה נפצעו ממכות יבשות כמה פעמים. "אנחנו נאבקנו 

וניסינו להדוף אותם בכל פעם, אך מספיקה רק פעם שלא נצליח. אני חושש מזה מאוד", הוסיף.

 

במוקדים אחרים בשטחים, באזור קרני שומרון וקדומים, דיווחו הפלסטינים בשעות אחר הצהריים על כך שהמתנחלים משתלטים על כבישים וגבעות ומיידים אבנים לעבר פלסטינים הנוסעים בכבישים אלה ולעבר כלי-רכב פלסטינים. נזק נגרם לכלי-רכב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהומות בחברון, היום
צילום: דודי ועקנין
פינוי בית המריבה
צילום: AFP
מומלצים