שתף קטע נבחר

בכירים בליכוד זועמים: נתניהו תומך בחפץ ודיין

יו"ר הליכוד תידרך את אנשיו לעשות הכל על מנת שאסף חפץ ועוזי דיין ייבחרו במקומות ריאלים בפריימריז - ועורר את זעמם של בכירים במפלגה. "זה גובל בהטייה של התוצאות", אמר אחד מהם. במפלגה מדברים גם על מאבק "שקט" בין נתניהו לסילבן שלום על ההשפעה בסיעה העתידית

נתניהו מתערב בפריימריז - ובכירים בליכוד מגיבים בזעם. יו"ר הליכוד בנימין נתניהו הגדיל אמש (שבת) את מספר המועמדים לרשימת המפלגה לכנסת הבאה בהם הוא תומך כמעט באופן פומבי.

 

לצד חברי הכנסת חיים כץ ויולי אדלשטיין והמועמדים יחיאל לייטר ולאה נס - המתמודדים כולם ברשימה הארצית - פועל נתניהו לבחירתם של שני מועמדים נוספים - אסף חפץ ו עוזי דיין.

 

נתניהו תידרך את אנשיו לעשות הכל כדי שחפץ ודיין ייבחרו במקומות ריאליים ברשימת הליכוד לכנסת. בשיחות סגורות הוא הסביר כי הוא "רואה חשיבות רבה בבחירת השניים במקומות גבוהים ברשימה".

 

בשיחות אלו מביע נתניהו חשש כי משה פייגלין ייבחר במקום ריאלי ברשימה ואילו חפץ ודיין יידחקו החוצה ולא ייבחרו. "מצב שכזה יגרום לליכוד נזק אלקטורלי גדול ועשוי לשחק לידי קדימה", אמר נתניהו - אך בחירתו להתערב בפריימריז מעוררת סערה במפלגתו.

 

"מעולם, יו"ר הליכוד בכל הזמנים לא התערב בצורה כל כך בוטה בפריימריז", אמר ח"כ בכיר בליכוד. "זה גובל בהטייה של התוצאות". חבר כנסת אחר אמר: "מצער שיו"ר הליכוד שמדבר תמיד על חשיבות הדמוקרטיה - פוגע בדמוקרטיה, אבל אני בטוח שחברי הליכוד שמכירים את כל המועמדים יודעים גם לגבש עמדה עצמאית משלהם ולא יהיו מוכנים שמישהו יכתיב להם מלמעלה במי לבחור". 

 

בתגובה לדברים אמרו מקורביו של נתניהו כי "למעט נגד פייגלין יו"ר הליכוד אינו פועל כנגד סיכוייו של אף מועמד. נכון שיש מועמדים שהוא מעדיף על פני אחרים, אבל הוא אינו פועל כנגד איש מלבד פייגלין".

 

מאבק שקט בין נתניהו לסילבן שלום 

קרב נוסף שמתנהל בשקט ומאחורי הקלעים לקראת הפריימריז הוא דווקא בין נתניהו ובין סילבן שלום. איש מהם לא יודה בכך -  ומקורביו של שלום אף מכחישים בתוקף - אולם יום הפריימריז הוא יום קרב בין שני האישים האלה.

 

בכירים בליכוד אומרים כי נתניהו ושלום נלחמים על ההשפעה בסיעה העתידית בכנסת ושניהם תומכים במועמדים שונים במקומות שונים בארץ. כך למשל, בדרום תומך שלום באנדרי אוזן, בעוד שנתניהו תומך באלי מויאל.

 

בצפון, תומך נתניהו באבן צור, בעוד שסילבן שלום תומך במנכ"ל הליכוד לשעבר, אריק ברמי. יו"ר הליכוד הודיע כי הוא תומך בלאה נס ומעודד את ההצבעה עבורה, בעוד שגילה גמליאל נחשבת למקורבת לשלום. גם בקרב שבין טל ברודי לבין דני דנון ישנה חלוקה: נתניהו רוצה את ברודי, אולם בליכוד אומרים כי דנון, יו"ר הליכוד הלאומי, שניצח את מקורבו של נתניהו, יובל שטייניץ, במאבק על ראשות הליכוד העולמי, מקורב יותר לשלום.

 

"זה קרב שקט, שאף אחד לא רוצה לדבר עליו, אבל זה קרב על הכוח בסיעה", אמר בכיר בליכוד. "גם שלום וגם נתניהו רוצים להראות שיתוף פעולה ביניהם, אבל צריך לזכור שזו פוליטיקה, וכוח בא עם אנשים שנבחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. עורר סערה
צילום: ירון ברנר
שלום. נאבק על ההשפעה בסיעה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים