שתף קטע נבחר

ח"כ צרצור לזחאלקה: בוא למו"מ ישר על איחוד

ברע"מ-תע"ל מבקשים מבל"ד לדבר ישירות על האיחוד, עוד לפני חג הקורבן. מנגד, בבל"ד דורשים פגישת הכנה

מתקרבים לקראת רשימה ערבית משותפת? יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, ח"כ איברהים צרצור, שלח בסוף מכתב ליו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, בו הוא קרא להעביר את שיחות הגישוש המתנהלות ביניהם למשא ומתן מידי ורציף. "כדאי שנקפוץ על ההזדמנות, מחכה לתשובתכם עוד לפני 'עיד אל אדחה'", כתב צרצור. זחאלקה בתגובה: "אנו מבקשים פגישת הכנה".

 

 

במהלך השבועות האחרונים החלו שיחות לגבי איחוד במפלגות הערביות. ברע"מ-תע"ל, שבראשה עומד ח"כ צרצור, שוחחו עם זחאלקה וחבריו לדרך, אולם עתה מבקש צרצור להאיץ את המהלך.

 

"בהמשך לשיחות לא רשמיות בינינו, קיבלתי החלטה להיכנס למשא ומתן אינטנסיבי כדי להגיע לתוצאות בזמן המהיר ביותר. ההחלטה נובעת מכך שהרגש של האחריות שלנו ושלכם, הן מבחינה איסלאמית והן מבחינה לאומית, הינו זהה. בפנינו עומדים אתגרים שצריכים לשרת את האינטרס של הציבור ככול שניתן. אין לי ספק שאותם כוונות טהורות נמצאות אצלנו ואצלכם". הוא הוסיף כי כדאי לצדדים לקפוץ על ההזדמנות עוד לפני החג, שיחול מחר (יום ב').

 

זחאלקה מצדו כלל אינו פוסל את האפשרות לריצה משותפת, אולם הוא מבקש לקיים פגישת הכנה. "חשוב שנבין על מה מדברים? מה היא הדרך? איזו אג'נדה? על מה אנחנו מסכימים ועל מה לא? כל זאת בכדי שהפגישה תהיה בשלה ועניינית".

 

במקביל, קראו גם בבל"ד לריצה משותפת לכלל המפלגות. בבל"ד ניהלו שיחות עם חד"ש. מזכ"ל חד"ש, איימן עודה, אמר ל-ynet בראיון שהתפרסם בסוף השבוע כי הוא לא פוסל הליכה משותפת עם בל"ד, אך הוא הוסיף כי התמודדות עם התנועה האסלאמית הדרומית אינה באה בחשבון. "כפי שנראים עתה פני הדברים, הסיכויים להקמת רשימה משותפת קלושים", אמר זחאלקה, "בתנ"ך אומרים 'נשיאים ורוח וגשם אין', אנחנו מתפללים לגשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן בוידק
צרצור. לדבר עוד לפני חג הקורבן
צילום: רונן בוידק
צילום: גיל יוחנן
זחאלקה. קודם הכנה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים