שתף קטע נבחר

6 שנות מאסר למורה שתקף מינית 5 מתלמידיו

העונש ניתן במסגרת הסדר טיעון למחנך שביצע 12 עבירות של מעשים מגונים בבני פחות מ-14. בגזר הדין נכתב: "הוא ניצל את מצוקתם הרגשית ותמרן אותם בכישרון למלכודת שהניח"

שש שנות מאסר בפועל, שנתיים וחצי מאסר על-תנאי ו-20 אלף שקל פיצויים לחמישה מתלוננים - זה העונש שגזר היום (א') בית משפט המחוזי בתל-אביב על יוסף גולדשמיד, בן 36 מצפון הארץ, שהורשע בביצוע 12 עבירות של מעשים מגונים בנערים מתחת לגיל 14 - כשהיה המחנך שלהם.

 

על פי כתב האישום המתוקן, בין השנים 2003-2005 שימש גולדשמיד כמורה בכיתות ו'-ח'. במהלך עבודתו כמורה ומחנך יצר קשרים עם התלמידים לאחר שעות הלימודים, נפגש עימם מחוץ לכותלי בית הספר ובהזדמנויות שונות ביצע בהם מעשים מגונים, שכללו בין היתר ליטופים מעל ומתחת לבגדים. בכתב האישום המקורי נגדו, הוא הואשם ב-22 אישומים, ביניהם עבירות של מעשי סדום, אולם אלה הורדו במסגרת הסדר טיעון.

 

מכתב האישום עולה כי "שיטת הפעולה שלו, כמי שהיה מורה נערץ על תלמידיו אשר חלקם סבלו מבעיות חברתיות, היתה זיהוי תלמידים ש"היו בעניין המיני" וסבלו ממצוקה רגשית. הוא יצר עימם 'קשר מיוחד', רכש את אמונם ואז ביצע בהם את המעשים. כאשר הילדים היו מספרים לו על מכאוביהם, הוא הקשיב להם ואז נהג להניח במעין חברות יד על הילד שהייתה הופכת לחיבוק ולנגיעה באיבר המין.

 

פסיכיאטר שבדק את הנאשם, קבע כי מחשבתו המעוותת גרמה לו להאמין שהם שיתפו עימו פעולה. השופטים שרה דותן, דליה גנות ושאול שוחט כתבו בגזר הדין:

"הנאשם איתר מבין תלמידיו את הנערים הפגיעים ביותר, ניצל את מצוקתם הרגשית ותמרן אותם בכישרון למלכודת שהניח להם תוך התעלמות מהתוצאות ההרסניות של מעשיו. הנאשם היה מודע למעמדו ופעל בתחכום ותכנון מדוקדקים, תוך הכנת הקרקע לקראת מעשים שידע כי הם אסורים".

 

יצוין כי חוות דעת פסיכיאטריות העריכו כי הוא סובל מהפרעת אישיות בלתי יציבה וממצבים פסיכוטיים. יצוין כי בית המשפט גם דחה את בקשתו של עו"ד אברהם לביא לעכב את ביצוע העונש ולאסור את פרסום שמו של הנאשם.

 

עו"ד לביא אמר לאחר מתן גזר הדין: "אכן מדובר בהסדר טיעון מקל, כיוון שהנאשם הודה וחסך זמן שיפוטי יקר, וכן את עדויות המתלוננים השונים בתיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
גולדשמיד. פיצוי לנערים
צילום: ירון ברנר
מומלצים