שתף קטע נבחר

בעקבות בר-און: יחיאל חזן עתר לעליון

הח"כ לשעבר עתר לבית המשפט העליון ודרש לערוך לו משפט חוזר, בעקבות חשיפת הקלטת בה נראה רוני בר-און מצביע פעמיים. "אני רוצה להוריד את החרפה", אמר חזן ל-ynet

חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן דורש משפט חוזר בפרשת ההצבעות הכפולות. בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" שהראתה כי גם שר האוצר וחבר הכנסת דאז רוני בר-און הצביע גם עבור ענבל גבריאלי, פנה היום (א') חזן לבית המשפט העליון ודרש משפט חוזר.

 

בבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד אשר חן, טוען חזן כי מיד לאחר פרסום התחקיר פנה לניצב יוחנן דנינו וליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כדי שעניין זה ייחקר. אולם, לדבריו עניין זה טרם נחקר. לדברי חזן, אין מחלוקת שראייה זו מעלה אפשרות נוספת לאותה הצבעה וכי אילו ראייה זו היתה מונחת בפני בית משפט השלום בזמן שהרשיע את חזן, הרי שהפסיקה היתה משתנה. על חזן עצמו נגזרו ארבעה חודשי עבודות שירות.

 

עוד סבור חזן כי בחקירת העדים יעקב ליצמן ורוני בר-און היו ליקויים וחוסרים באופן מהותי. עורך דינו טען כי אילו ראייה זו היתה בידי המשטרה בזמן החקירה ייתכן שממצאיה, כמו גם החלטת מזוז בעניין העמדתו לדין היתה אחרת. "פסק הדין של בית משפט השלום בעניינו של חזן גרם לו לנזק בלתי הפיך ואם קיים חשש לעיוות דין, יש מקום לאפשר לו משפט חוזר", נכתב בבקשה.

 

יחיאל חזן אמר ל- ynet: "רוני בר-און ישב בוועדה להסרת חסינותי והוא בעצמו יודע בדיוק מה הוא עשה. אני שילמתי מחיר כבד ואני דורש זיכוי מלא. אני רוצה להוריד את החרפה שהדביקו לי בגין מעשה שלא עשיתי. אני מקווה מאוד שבית המשפט, שאני סומך עליו, ייבחן את הסוגיה מחדש לאור הראיות החדשות ויתקן את העוול שנעשה לי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים