שתף קטע נבחר

פנינה רוזנבלום מאושרת: עתירתה התקבלה

אשת העסקים עתרה לבית הדין של הליכוד בדרישה לאפשר לה להתמודד במקום המשוריין לנשים שטרם כיהנו בכנסת. בית הדין קיבל את העתירה, בשל חשש לאפליה מול מתמודד אחר. רוזנבלום: "אני גאה בליכוד"

בית הדין של הליכוד קיבל היום (א') את עתירתה של אשת העסקים פנינה רוזנבלום, וייאפשר לה להתמודד על המקומות ברשימת המפלגה המשוריינים לנשים שטרם כיהנו כחברות כנסת, למרות שהספיקה לכהן תקופה קצרה.

  

רוזנבלום טענה כי הימים הספורים שבהם שימשה חברת כנסת אינם יכולים להיחשב כהונה בפועל, משום שלא זכתה לפעול כחברת כנסת מן המניין. משמעות ההחלטה היא הגדלת סיכוייה של רוזנבלום להיבחר למקום ריאלי ברשימת הליכוד. רוזנבלום תוכל להיבחר למקומות 24, 29 ו-34 - המיועדים לנשים שטרם כיהנו בכנסת.

 

בהחלטתו קבע השופט בדימוס יהושע גרוס כי "יש מקום לקבלת העתירה, כאשר הדיון בעניינה הוחזר על-ידי בית הדין של התנועה, כדי לשקול את שאלת מניעת האפליה בינה לבין מועמד אחר, שגם הוא היה ח"כ לתקופה קצרה ביותר. אם אמנם תידחה העתירה ייווצר אי-שוויון בינה ובין מועמד אחר, שהנסיבות לגביו לא היו שונות מאשר אלה של העותרת. הדברים אמורים בנסיבות חריגות ויוצאות דופן, וכאשר הדבר מתווסף לבעיות האפליה, יש בכך הצדקה לקבלת העתירה".

 

רוזנבלום קיבלה את הבשורה בשמחה: "אני מאוד גאה שהליכוד לא עושה איפה ואיפה בין מועמד אחד לשני ומתנהל בצורה דמוקרטית", אמרה ל-ynet, "כל הכבוד לצוות השופטים של הליכוד - זה רק מראה כמה חשוב להם שהליכוד יילך בדרך של הגינות ויושר. אני מאחלת לי ולכל המועמדים לנצח מחר. ההחלטה מגדילה את הסיכויים שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פנינה רוזנבלום
צילום: ירון ברנר
מומלצים