שתף קטע נבחר

שיבושים בפריימריז בליכוד: ההצבעה בי-ם עוכבה

גם נתניהו נאלץ להמתין בשל שיבושי התקשורת הקשים בבירה וסביבותיה. האם פייגלין יצליח להתברג במקום ריאלי, והיכן ידורגו ה"כוכבים" החדשים? התשובות הלילה, כל העדכונים ב-ynet

שיבושי התקשורת הקשים באזור ירושלים העיבו גם על החגיגה הדמוקרטית של הליכוד. פתיחת אתר ההצבעה הגדול בירושלים - הכולל 20 קלפיות - נדחתה הבוקר (יום ב') ביותר משעה, בשל בעיה הקשורה לסיב האופטי, כחלק מתקלת התקשורת הגדולה של בזק באזור.

 

גם הקלפיות בבית שמש ומבשרת ציון לא תפקדו. מהליכוד נמסר כי הסעות לנקודת ההצבעה הקרובה עמדו לרשות המתפקדים. יו"ר התנועה, בנימין נתניהו, תוכנן להצביע אל מול המצלמות בבניני האומה בירושלים - אך גם הוא נאלץ להמתין.

 

ברגע האחרון: יעוכבו התוצאות למגזר הלא-יהודי

 

הבוקר נפתחו יתר מוקדי ההצבעה הממוחשבים ברחבי הארץ, עבור 99 אלף מתפקדי הליכוד שנדרשים לקבוע את פני הרשימה לכנסת - ולהכריע מי מבין 144 המועמדים ידורגו במקומות הריאליים. הקלפיות יישארו פתוחות עד השעה 23:00.


ממתינים בתור להצביע (צילום: אמנון מרנדה) 

 

כל בעל זכות בחירה נדרש להצביע עבור 12 מתמודדים ברשימה הארצית, מועמד המחוז ושני מתמודדים על משבצת העולים. בליכוד 68 מועמדים ברשימה הארצית המתמודדים על מקום בשתי העשיריות הראשונות, שבהן משוריינים גם שני מקומות לנשים.


מחוץ לקלפי בגני התערוכה בתל-אביב, הבוקר (צילום: אמנון מרנדה)

 

11 מועמדים מתחרים על משבצות העולים, הניצבות במקומות ה-21 וה-30. החל מהמקום ה-22 ועד ל-38 ניצבים נציגי המחוזות. המקום ה-22 משוריין למחוז השפלה,

 אחריו הגליל והעמקים, ואחריהם - אשה. בהמשך - מישור החוף, המגזר הלא-יהודי, ומחוזות, דן, תל-אביב, הנגב, חיפה וירושלים. במקום ה-35, שאפילו הוא יכול להיחשב ריאלי לפי הסקרים - שריון לנציג צעיר.

 

שלוש הזירות העיקריות שממקדות עניין, הן הקרב התדמיתי - בין נתניהו, ליריבו המר - נציג הימין הקיצוני, משה פייגלין; הקרב בין ה"כוכבים" החדשים לבין הח"כים המכהנים; והמאבק העדתי - סביב השאלה כמה מזרחים ייכנסו למקומות ריאליים.


פורסם לראשונה 08/12/2008 10:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. נאלץ להמתין
צילום: AFP
פייגלין. בלב המאבק
צילום: תהילה ברמסון
בני בגין. צפוי להתברג בצמרת
צילום: ירון ברנר
שלטים בעד ארדן
צילום: אמנון מרנדה
גם סער נאבק על מקום טוב
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים