שתף קטע נבחר

הפתעה בליכוד: יעוכבו התוצאות למגזר הלא-יהודי

עקב עתירה שהגיש אחד המתמודדים, הורה בית המשפט לעכב את פרסום התוצאות במאבק על המקום ה-26 ברשימה לכנסת. נציג המפלגה לא בא לדיון, השופט: זה ביזיון

עוד טרם פתיחת הקלפיות - הפתעה לא צפויה לליכוד. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט אורי גורן, אסר הבוקר (יום ב') על הליכוד לפרסם את שמו של מי שייבחר במקום המשוריין ללא יהודים ברשימת הליכוד. מדובר במקום ה-26 ברשימת המפלגה לכנסת ה-18.

 

ההחלטה המפתיעה התקבלה לאור עתירתו של אחד המתמודדים במגזר הלא יהודי, ראש מועצת חורפיש לשעבר רכאד חיר א-דין, שטען כי המפלגה אישרה לחבר הכנסת לשעבר איוב קרא להתמודד על המקום, בניגוד להחלטת מרכז הליכוד לפיה על המקומות המשוריינים למגזר הלא-יהודי, לעולים, לצעירים ולנשים - לא יתמודדו חברי כנסת ותיקים.

 

עורכי הדין קורן נוימרק ואילן שוויד, המייצגים את חיר א-דין, טענו שההחלטה לאפשר לקרא להתמודד על המקום השמור למגזר הלא-יהודי "מהווה אפליה אסורה, הפוגעת בשוויון הזדמנויות בבחירות דמוקרטיות", וכי מדובר לכאורה בהפעלת אמצעים פסולים.

 

ב-16 בנובמבר, אישרו חברי המרכז בישיבתם את התקנון שקובע כי לא יוכלו להתמודד חברי כנסת ותיקים על המקומות המשוריינים, אולם ב-2 בדצמבר, הקביעה שונתה עבור קרא בלבד.

 

השופט גורן קבע כי הליכוד לא יפרסם את זהות הזוכה במגזר, עד שבית המשפט יקבל החלטה על חוקיות תקנון המפלגה בעניין זה. כמו כן קבע השופט כי המפלגה ביזתה את בית המשפט, משום שלא שלחה נציגים לדיון, והטיל עליה תשלום של עשרת אלפים שקלים. החלטת השופט גורן התקבלה כשעה לפני תחילת ההצבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "המפלגה ביזתה את בית המשפט"
צילום: גיל יוחנן
צילום: אתר הכנסת
איוב קרא. העתירה נגדו
צילום: אתר הכנסת
מומלצים