שתף קטע נבחר

י-ם: יהדות התורה הצטרפה לקואליציה של ברקת

למרות ההתמודדות הטעונה בבחירות החליטה סיעת יהדות התורה להצטרף לקואליציה של ראש העיר החילוני. בתמורה תקבל הסיעה החרדית תפקיד של סגן ראש עיר

העיר שחוברה לה. מערכת הבחירות בירושלים צוירה כמאבק מהותי בין המועמד החרדי מאיר פרוש לנציג החילונים ניר ברקת, אבל כנראה שכאשר זה מגיע לפוליטיקה הפערים בין הצדדים פשוט נעלמים. ברקת שנבחר לתפקיד ראש העיר הודיע הבוקר (יום ב'), כי סיעת יהדות התורה החרדית תצטרף לקואליציה שלו.

 

סיעת יהדות התורה אשר מונה שמונה חברים תזכה בתמורה לכניסתה לקואליציה העירונית לקבל תפקיד של סגן ראש עיר. אם יועלה מספר הסגנים בעתיד, ימונה עוד חבר סיעה לתפקיד. 

 

בנוסף, תקבל הסיעה את תיקי החינוך חרדי, חברה ונוער חרדי, שפע ותברואה. כמו כן, תוטל על הסיעה האחריות על תחבורה ציבורית חרדית. אנשיה יהיו חברים בוועדת התכנון והבנייה המחוזית.

 

לפני כשבועיים הציג ברקת קואליציה המבוססת על 18 חברי המועצה מהסיעות הציוניות.

לאחר כניסת שמונת חברי סיעת יהדות התורה לקואליציה זוכה ראש העיר הנבחר לתמיכה של  26 חברי מועצה מתוך 31.  

 

ראש העיר ברקת הביע שביעות רצון גדולה מצירופה של יהדות התורה, "זהו שלב נוסף בדרך לקואליציה רחבה מקיר לקיר אשר תאפשר לצאת למאבק על עתידה של ירושלים בצורה מאוחדת ולהתמקד בהשגת תקציבים, גיוס תרומות ורפורמות בתחומים החשובים לכולנו תוך הפניית האנרגיות הרבות לפעילות משותפת להצלת ירושלים ולא אל מחלוקות פנימיות".

 

ברקת הוסיף, כי הוא מקיים משא ומתן עם סיעת ש"ס. הוא הביע תקווה כי גם הסיעה החרדית ספרדית תצטרף לקואליציה שלו בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתגבר על המחלוקות. ברקת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים