שתף קטע נבחר

012 תפצה ב-1,000 ש' לקוח בשל בעיות בדוא"ל

תקלה בשירות הדוא"ל של 012 גרמה ללקוח נזקים ואי-נוחות. ביהמ"ש: הלקוח לא הוכיח את כל נזקיו הנטענים, אך 012 הודתה בתקלה - ועל כן תפצה

התובע טען כי רכש מ-012 סמייל תקשורת בע"מ תוכנת 'בקרת הורים', ומיד לאחר הרכישה החלו בעיות במערכת הדואר האלקטרוני. לדבריו, הוא נותק מכל יכולת תקשורת בדואר האלקטרוני; במשך כ-10 ימים לא הוחזרה לו כתובת הדואר האלקטרוני שלו, ולא היה באפשרותו לקבל ו/או לשלוח דואר אלקטרוני.

 

לטענת התובע, הוא ביזבז זמן רב על שיחות עם 012, ורק לאחר כ-10 ימים הוחזרה לו כתובת המייל שלו, אך גודלה היה 50 מגה-בייט במקום 1 ג'יגה בייט, וכן הוחזרה לו הכתובת ללא שירות אנטי וירוס וללא מסנן דואר זבל - שירות שהיה קיים לפני התקלה.

 

לדברי התובע, החזרת תיבת הדואר לפעולה ללא השירותים האמורים חשפה אותו לסיכונים שאין לו יכולת לאמוד אותם. כתוצאה מכך, עד היום הוא מקבל דואר זבל בכמויות גדולות, ונאלץ להשקיע זמן יקר בסינון עצמאי.

 

בשל נזקים אלה התקשר התובע עם ספק אחר וביקש להתנתק מ- 012, שסירבה להיענות לבקשתו.

 

התובע הדגיש בבית-המשפט כי נגרמו לו נזקים רבים בגין התקלה, וכי בהיותו יועץ עסקי הפסיד זמן עבודה יקר, שהושחת בשיחות עם 012 ובסינון דואר הזבל. את הנזקים העריך התובע ב-10,000 שקל.

 

012 הודתה כי הייתה תקלה, אך טענה כי היתה קצרה מפרק הזמן לו טען התובע, וכי התביעה 'נופחה' מעבר לכל פרופורציה.

 

עוד נטען כי שירות הדואר הוא שירות חינם, ובשירות חינם זה אירעה התקלה, ולא בשירות האינטרנט שבגינו שילם התובע, ועל כן אין הוא זכאי לפיצוי.

 

התקלה גרמה אי-נוחות

השופטת אסתר נחליאלי-חיאט מבית-המשפט לתביעות קטנות ברמלה קבעה כי התובע לא הוכיח את מלוא נזקיו הנטענים. "נזק שאירע בפועל יש להוכיח בראיות, ובהעדר ראיות לנזק שהתגבש לא הוכיח התובע את הנזק ואת שיעורו", כתבה השופטת בפסק-הדין.

 

עם זאת נקבע כי 012 הודתה בכישלון חלקי של התחברות לכתובת המייל של התובע, ולפיכך יש לאמוד את 'שווי' התקלה החלקית ואת אי-הנוחות שנגרמה לתובע בסך 750 שקל.

 

בנוסף, נקבע כי יש להורות על החזר תשלום בגין התקשרות שלא נוצלה, ואשר למעשה אותה ביקש התובע לבטל מיד עם גילוי התקלה, ולכן על 012 לשלם לתובע סך של 357 שקל.

 

בסיכום חויבה 012 לשלם לתובע 1,107 שקל, וכן הוצאות משפט בסך 100 שקל.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים