שתף קטע נבחר

ברק: קדימה אינה התשובה לקיצוני הליכוד

בביקור בכפר קרע, הצטרף יו"ר העבודה, אהוד ברק, לרשימה הארוכה של מבקרי הליכוד, בעקבות בחירת הרשימה לכנסת: "קדימה לא תוכל להיות תשובה לקיצוניות שמתגלה בליכוד"

יו"ר העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק, הצטרף בצהריים (יום ג') לרשימה הארוכה של פוליטיקאים שמתחו ביקורת על רשימת הליכוד לכנסת. בביקור בכפר קרע לרגל חג הקורבן, התייחס לרשימת הליכוד לכנסת: "התעוררנו הבוקר לרשימה ימנית, אפילו ימנית-קיצונית שמבהירה את מה שמחכה לנו".

 

לדברי ברק, "הרשימה מבהירה שהתשובה האמיתית היא שבמרכזה של כל ממשלה עתידית צריכה לעמוד מפלגת העבודה, ולא קדימה, מפלגה שקשה מאוד לזהות ממה היא מורכבת באמת. אוסף של אנשים שנקבצו ובאו והוכיחו חלקם יותר מפעם את יכולתם לדלג. הם בוודאי לא יוכלו להיות תשובה לקיצוניות שמתגלה ברשימת הליכוד".

 

ברק ביקר ביישוב כאורח של ראש המועצה הנבחר, נזיה מסאורה, וחבר הכנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה, נוואף מסאלחה. בדבריו התייחס לאפשרות לשלום עתידי עם סוריה: "מה שאמרתי לאסד האב נכון גם לגבי אסד הבן. ישראל לא תירתע מלנקוט כל צעד שיידרש כדי להגן על ביטחונה וביטחון אזרחיה, אך בה בעת מושיטה את ידה ונכונה לשלום. הגיעה העת להציב תוכנית לשלום אזרחי כולל, להציב הסדרים שיהיה להם רגל כלכלית חזקה. כל זה ייקרה רק אם נהיה חזקים, מלוכדים מבפנים".

 

הוא התייחס גם לפערים בין אזרחי המדינה היהודים ואזריח המדינה הערבים: "הדברים שהמדינה חייבת לאזרחים מגיעים לכם בזכות ולא בחסד. אתם יודעים שממשלת רבין והממשלה בראשותי הן הממשלות היחידות שפעלו בשיטתיות לסגור פערים".

 

מסאלחה אמר ל-ynet בהתייחסו לכוחה של מפלגת העבודה במגזר הערבי: "המצב בכפר קרע דומה ליתר האזורים בארץ. כמו שיש יהודים שהפנו עורף למפלגה, גם לנו הערבים ישנה אכזבה והמפלגות הערביות הן מתחרות רציניות. אמרתי לברק שעל חברי המפלגה לעבור מבית לבית ולאמץ את דרכו של רבין לשלום ושוויון, רק כך יחזירו את כוחן במגזר הערבי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים