שתף קטע נבחר

בגין: קדימה והשמאל דחקו את ישראל לפינה

בני בגין, שהתברג למקום החמישי בליכוד, משיב אש: הוא בטוח שהציבור יודע להבחין "בין אלו שסיבכו את ישראל בלבנון ובעזה לבין מי שהזהיר מפני כך". ח"כ גלעד ארדן, שהגיע למקום השלישי, מנסה להרגיע: "מה הבעיה בפייגלין?"

"במשך חודשים פיטמו את מוחותינו בהשערה שאין חשוב יותר לאזרחי ישראל בתקופה זו מאשר טוהר המידות, יושר ויושרה. על-פי הרשימה של הליכוד, אין לסיעת קדימה יכולת להתחרות מבחינות אלה בליכוד - ומיד מודיעים לנו שמעתה הנושא העיקרי הוא המדיניות" - כך אמר היום (ג') חבר הכנסת לשעבר, בני בגין, בתגובה לביקורת שהושמעה מקדימה על כך שרשימת הליכוד ימנית במיוחד.  

 

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

"בקדימה מטפלים עכשיו באפיון המדיני של הליכוד וטוענים שהוא ימני קיצוני. כעת הם זנחו את הטענה על יושרתה של לבני והחליטו שמה שחשוב הוא הדיון על הקו המדיני. בדיון זה ידם על התחתונה", אמר בגין, שהתברג למקום החמישי ברשימת הליכוד לכנסת. 

 

לדברי בגין, אין עוד מקום להבדיל בין מפלגות שמאל לימין ואין צורך לקטלג כך את הליכוד. "אדם סביר מבין שממשלת השמאל בראשות קדימה והעבודה הובילה את ישראל לפינות שמהן קשה להיחלץ הן בחזית הצפון והן בדרום.

 אדם סביר איננו מבחין עוד בין שמאל לימין, אלא בין אלה שהשלו את הציבור, בהיותם מנותקים מן המציאות המזרח-תיכונית, לבין אלו שהזהירו מראש מפני הרפתקאות ממשלת קדימה-עבודה ואזהרותיהם אכן התממשו".

 

בגין ציין כי התוויות השונות אינן מועילות לדיון הציבורי. לדבריו, "רבים מתפכחים בימים אלה מן האשליות שנטעה בהם קדימה. מתפכחים אלו ימצאו את דרכם אל הליכוד".

 

בגין סרב לפרט כיצד תראה ממשלה בראשותו של בנימין נתניהו, באם כזאת תוקם, אך ציין: "אני סמוך ובטוח שדן מרידור שכישוריו ידועים לכל יהיה חבר חשוב בממשלת הליכוד הבאה עלינו לטובה". בגין ציין כי הוא יקבל ברצון כל תפקיד שיטיל עליו מרכיב הממשלה. "אין ברצוני להכביד על נתניהו בתהליך זה", אמר.

 

ארדן: "מה הבעיה בפייגלין?"

חבר הכנסת גלעד ארדן, שמאייש את המקום השלישי ברשימת הליכוד, רמז בשיחה עם ynet על התפקיד אליו הוא לוטש עיניים, במקרה שנתניהו יהיה זה שיקים את הממשלה: "אני עסקתי במאבק בתאונות הדרכים, ואשמח לעשות זאת גם בכנסת הזאת". עם זאת, הוא הבהיר כי בעת הזו יש להתמקד במירוץ לבחירות הכלליות.

 

בתגובה לטענות נגד נבחרת הליכוד, אמר ארדן: "אלה מתקפות מרושעות וגזעניות של אנשים חסרי בושה, שרבע מהם הם ערבים שמצביעים למפלגות אנטי-ציוניות ומתייחסים לפייגלין כאילו אהבת הארץ היא מילה גסה. אני לא רואה בעיה בפייגלין, אני מברך אותו ויודע שיהיה חלק מסיעת הליכוד הגדולה. האחרונים שיכולים למתוח ביקורת על דרכנו הם אנשי קדימה ששקועים בחקירות".

 

לדברי ארדן, יש לנקוט באופטימיות זהירה בכל הנוגע לניצחון הליכוד בבחירות הקרובות, אם כי יש להיזהר מאופוריה לא מוצדקת. על הקמפיינים מצד המפלגה היריבה, אמר: "קדימה מנסה להגיד שה'מורדים' חזרו לליכוד, אבל כדאי שהציבור

יזכור שהכינוי 'מורדים' הודבק לחברי הכנסת שבאומץ רב התנגדו להתנתקות. אותו מהלך שהיום רוב הציבור יודע שהיה שגוי. מי שטעו והביאו את מדינת ישראל לטרור וטילים בדרום, הם אותם חברי כנסת פחדנים שהלכו לקדימה כדי לקבל כיסא".

 

ארדן אומר כי לא הופתע מהרשימה הסופית שגובשה: "שמחתי בתוצאות. חברי הליכוד הוכיחו שהם מצביעים בעד הסיעה, וכל שלושת המקומות הראשונים הם אנשים שהוכיחו עשייה פרלמנטרית בשנים האחרונות. בשלב הבא יצטרך הליכוד לבנות את מטה הבחירות. יש לנו יתרון אדיר של מאות אלפי פעילים ברחבי הארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בגין. בדיון המדיני ידה של קדימה על התחתונה
צילום: חיים הורנשטיין
ארדן. לא הופתע מהרשימה הסופית
צילום: עופר עמרם
מומלצים