שתף קטע נבחר

אבו-מאזן: אין פתרון ללא שחרור כל האסירים

בנאום שנשא במכה הזכיר הנשיא הפלסטיני כי בבתי הכלא בישראל נמצאים 11 אלף אסירים שמחכים לשחרור. בנוסף, המשיך לתקוף את החמאס

כשישראל עומדת לשחרר כ-230 אסירים פלסטינים, אומר הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, כי לא יהיה פתרון מבלי שישוחררו 11 אלף האסירים הפלסטינים הנמצאים בכלא בישראל. 

 

בנאום שנשא הערב (יום ג') במכה, לשם הגיע כדי לקיים את מצוות החאג', הוא אמר: "בהזדמנות זו אנו רוצים לבשר לבני עמנו, כי בעתיד הקרוב ישוחרר מספר קטן של אסירים. אולם, אנחנו וכולם יודעים, כי ישנם למעלה מ-11 אלף אסירים הסובלים מאחורי הסורגים בבתי הכלא הישראלים. אנו מבקשים מאללה כי כולם ישוחררו מבתי הכלא. כאשר אנחנו נושאים ונותנים עם ישראל, אנו מדברים על סוגיות היסוד כמו ירושלים, הפליטים, הגבולות, ההתנחלויות ועוד. ישנה גם סוגיית האסירים ולכן לא יהיה פיתרון מבלי שישוחררו כל האסירים הנמצאים מאחוריי הסורגים הישראליים".

 

אבו מאזן לא היסס לשוב ולתקוף חזיתית את תנועת חמאס. לאחר שהאשים ביום ראשון את התנועה כי היא "כופרת" בכך שמנעה מאנשי פתח הנמצאים ברצועת עזה מלעלות לרגל למכה, הוא שב והטיל בנאומו את האחריות על התנועה בכך שלא התירה לפלסטינים לקיים את מצוות העלייה לרגל.

 

אבו מאזן פנה לתושבי רצועת עזה ואמר: "התאזרו בסבלנות. אנו מודעים לעושק אשר היכה בכם. תנועת חמאס מנעה בעבר מן המתפללים להיכנס למסגדים ועתה היא מונעת מהם לקיים את מצוות החאג'. אולם, העושק הזה בו אתם חיים בעזה עתיד להסתיים והמצור יוסר לנצח אינשאללה".

 

באותה נשימה הוסיף אבו מאזן גינוי ל"פשעי המתנחלים הנמשכים בגדה המערבית", כלשונו. הוא גינה את התקיפות נגד מוסקי הזיתים הפלסטינים וכן נגד תושבי חברון ורכושם. הוא פנה לעולם וקרא לשים לב לאירועים הללו ולגנות אותם וכן קרא לממשלת ישראל לשים קץ למעשי התוקפנות הללו, משום שהיא זו שאחראית על המתנחלים ועליה להרתיע אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-מאזן. האסירים סובלים בכלא
צילום: AP
מומלצים