שתף קטע נבחר

בכירים בליכוד תוקפים: נתניהו אשם בנזק

גם אחרי הפריימריז, יו"ר הליכוד ממשיך להיאבק בפייגלין שרשם הישג. כמה בכירים במפלגה מאשימים את נתניהו: "הוא אחראי לזה, התעסק בשטויות במקום לדאוג לאחוזי הצבעה". בסביבתו מגיבים: נפעל בכל דרך דמוקרטית

הליכוד ברח ימינה, ויממה אחרי פרסום תוצאות הפריימריז - הסכינים נשלפות. בכירים במפלגה הפנו אמש (יום ג') אצבע מאשימה כלפי יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, וטוענים שהוא הוא האשם העיקרי בכך שמשה פייגלין הצליח להיבחר למקום ריאלי ברשימה, דבר שעלול לעלות - כך הם חוששים - באובדן כמה מנדטים בבחירות לכנסת.

 

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

"ביבי היה כל כך מודאג מפייגלין", אמרו גורמים בכירים בליכוד ל-ynet, "ובמקום שיוסיף מחשבים ועמדות הצבעה בפריימריז כדי להגביר את אחוז ההצבעה - הוא התעסק עם המלצות על מועמדים ובוויכוחים בין חברי כנסת - והכל בשם המלחמה על פייגלין.


נתניהו מצביע, שלשום. ומה עם אחוזי ההצבעה? (צילום: גיל יוחנן)

 

"פייגלין הצליח להיכנס לרשימה כי ביבי יצר מחלוקות במקום לאחוז בשור בקרניו, ולדאוג לאחוז הצבעה גבוה. כולנו ידענו שאם לא עוברים את 50 אחוזי ההצבעה - פייגלין יהיה בפנים.

 אם זה כל-כך קריטי, מדוע נתניהו לא דאג להעלאת אחוז ההצבעה במקום להתעסק בשטויות?".

 

אמש עתר מקורבו של יו"ר הליכוד, אופיר אקוניס, שניצח במחוז תל-אביב, לבית הדין של המפלגה באמצעות עו"ד יעקב נאמן. הוא דורש לקדם את שיבוץ המחוזות השונים - לאחר שבוטלו השיריונים לנשים שנבחרו במקומות גבוהים מאלו שנשמרו עבורן. אם עתירתו תתקבל, פייגלין יידחק למקום בלתי ריאלי ברשימה לכנסת.

 

פייגלין אמר בתגובה: "הבוחר הליכודי אמר את דברו. ברור לי שיהיה כאן מאבק משפטי - אני משוכנע שננצח במאבק הזה כי החוקה אינה ניתנת לפרשנות. הניסיונות שנעשים עכשיו לשנות את מה שהחליט הבוחר לא מוסיפים כבוד לתנועה.

 

"עשה טעות - והוא ממשיך"

לדברי הבכירים בליכוד, ביבי גם העצים את המחלוקת מול פייגלין - דבר שסייע גם כן לבחירתו של איש הימין לרשימה. "נתניהו הוא האשם העיקרי. אין ספק שיש לו חלק גדול בכניסה של פייגלין. היום כל ילד ברחוב יודע מי זה פייגלין. ביבי עשה טעות והוא ממשיך עכשיו". הבכירים התייחסו לעתירת אקוניס - מקורבו של נתניהו - ואמרו כי מין הראוי שיעצור, "כי המשך העיסוק בסוגייה גורם לנזק נוסף".

 

בקרבת נתניהו הגיבו לטענות והסבירו כי "מערכת המחשוב הייתה ללא ספק לרועץ, ואין ספק שהיא גרמה נזק. מדובר בהליך מורכב וממושך שגרם לאנשים ללכת הביתה".

 

באשר להתנהלות מול פייגלין טענו בסביבת נתניהו כי "יו"ר הליכוד חשב שצריך למנוע את כניסתו של פייגלין בכל דרך דמוקרטית, וכי עליו לפעול לשם כך. נתניהו אמר שעליו לעשות הכל לשם כך ולא רק לומר דברים מן השפה אל החוץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. נגד פייגלין בכל דרך
צילום: רויטרס
פייגלין. מבטיח לנצח גם בהמשך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים