שתף קטע נבחר

אישום נגד המתנחל מחברון: ירה ופגע בחזה

שעות ספורות אחרי שבית משפט השלום הורה לשחרר את זאב בראודה ממעצר, הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בגין גרימת חבלה בכוונה מחמירה משום שירה ופצע שני פלסטינים

הפרקליטות הגישה אחר הצהריים (יום ד') כתב אישום נגד זאב בראודה, המתנחל מקריית ארבע, החשוד שירה בשני פלסטינים לאחר פינוי "בית המריבה" בחברון. מוקדם יותר הורה בית משפט השלום בירושלים לשחררו ממעצר, אך הפרקליטות - שדורשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים - ערערה על ההחלטה. לאחר הדיון בעניינו הוא הועבר לבית החולים.

 

בכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים, מיוחסת לבראודה עבירת חבלה בכוונה מחמירה. באישום שהוגש באמצעות עו"ד דן בהט מהפרקליטות מתוארת השתלשלות האירועים שהובילו לתקרית הירי הקשה.

 

לטענת הפרקליטות, בראודה שלף אקדח סמוך לבית פלסטיני ודרש מבני המשפחה המתגוררים במקום להיכנס חזרה לתוך הבית. הנאשם עשה זאת

כשלצדו צעיר יהודי שזהותו טרם התבררה. אב המשפחה, בן 44, התקרב לבראודה ואמר לו כי זהו ביתו וכי עליו לעזוב את המקום. בתום חילופי דברים בין השניים, הכה בראודה את האיש וכיוון אליו את אקדחו.

 

בהמשך, כך נטען בכתב האישום, לאחר שבני המשפחה הפלסטינית ניסו להרחיק את בראודה מהמקום ירה בראודה לעברם. אחד הכדורים פגע בחזהו של אב המשפחה. אחד הפלסטינים שהיו במקום התקדם לעברו של הנאשם והפיל אותו לקרקע. ברגעים אלה ירה הנאשם שתי יריות נוספות, שאחת מהן פגעה בזרועו של בן המשפחה. בנוסף, החלו בני המשפחה הפלסטינית לתקוף את המתנחל עד אשר הגיעו למקום תושבי קריית ארבע שחילצו אותו מהמקום.  

 

שופטת למשטרה: למה לא עצרתם פלסטינים?

במהלך הדיון בבית משפט השלום בירושלים נמתחה ביקורת חריפה על המשטרה מצד השופטת מלכה אביב: "המשטרה מקלה ראש בצורה כל כך קיצונית בהתנהגות התושבים הפלסטינים באותו אירוע... לא ניתן לתת יד לאותו מנהג של איפה ואיפה שכל כך זועק".

 

השופטת ציינה את העובדה שאיש מהמעורבים האחרים באותו אירוע חמור לא נעצר על-ידי המשטרה ולא נפתחו נגדו כל הליכים, כאשר ברור שהתבצע לינץ' בבראודה. במהלך הדיון טען עורך דינו של בראודה, עו"ד אריאל עטרי, כי בראודה ירד לוואדי על מנת להרחיק את בנו מבית המריבה, ולאחר מכן הוקף בערבים שהחזיקו בידיהם אבנים גדולות והוא חשש לחייו.

 

לאחר החלטת השופטת לשחררו, פנה נציג המשטרה בבקשה לעכב את ביצוע ההחלטה, לצורך בחינת ערעור. לאחר מכן הגיע לאולם נציג הפרקליטות,

עו"ד דן בהט, שהסביר כי כתב אישום יוגש עוד היום ולכן הוא ביקש לעכב את השחרור, משום שייתכן ששופט בערכאה גבוהה יותר יחלוק על דעת השופטת.

 

בסיומו של דיון קודם בבית המשפט אמר בראודה ל-ynet, "כבר אמרתי מספר פעמים בחקירות במשטרה שלא התכוונתי לפגוע באף אחד. המטרה היחידה הייתה להגיע לבית השלום ולהוציא את הילד שלי. יריתי רק להגנה עצמית, חששתי לחיי ולחיי הבחור שלידי. יצאה לי טעות חמורה שפגעתי בפלסטינים. התכוונתי רק לירות באוויר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאשם בגרימת חבלה. בראודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים