שתף קטע נבחר

לבני: לליכוד מגיעים 12 מנדטים

יו"ר קדימה ניצלה כנס פעילים בת"א כדי לתקוף חזיתית את המפלגה אותה עזבה לפני כשלוש שנים. "ראיתי את הרשימה של הליכוד ונזכרתי למה עזבנו. המצע שלהם - רק 'לא ולא'"

יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני, אמרה בכנס פעילים שכינסה הערב (יום ד') בתל-אביב כי הליכוד אינו מהווה אלטרנטיבה לקידום תהליך בשום תחום: "זו מפלגה שהמצע שלה מתחיל בלא ולא - לכן הלכנו לקדימה".

 

"ראיתי את הרשימה של הליכוד ואמרתי לעצמי: אחחח, נזכרתי למה עזבנו את הליכוד. הליכוד אינו מהווה אלטרנטיבה לקידום תהליכים באף תחום. הוא מפלגה שהמצע שלה מתחיל בלא ולא.

 אז מה כן? אני נזכרת שלא הצלחתי לגבש שום הסכמות מדיניות, חברתיות או כלכליות כשהייתי בליכוד. היו המורדים ולכן לא היו הסכמות", הוסיפה שרת החוץ. "בזמנו דיברתי על הסכמות שכולם צריכים ללכת בעקבותיהן, אבל הם צעקו 'לא' - לכן הלכנו לקדימה".

 

"קדימה תציג רשימה שניתן יהיה להתגאות בה ושתלווה אותי לראשות הממשלה", הדגישה לבני. "הציבור כבר היה 'בסרט של הליכוד' והבין שמגיע לו 12 מנדטים. אנחנו לפני הכרעות גדולות, השסעים החברתיים גדלים והולכים ואנחנו בעיצומו של משבר שנוטע חוסר ביטחון. את הכל אנחנו נוביל בדרך של קדימה", הוסיפה.

 

אתמול התייחסה יו"ר קדימה להרכב רשימת הליכוד ולהישג שרשם ראש חטיבת "מנהיגות יהודית", משה פייגלין, בפריימריז, ואמרה כי מדובר ברשימה שתהיה "משקולת על הרגליים של בנימין נתניהו. הוא זה שייצטרך להתמודד עם הרשימה הזו".

 

בתחילת השבוע עקצה לבני גם את יו"ר העבודה, השר אהוד ברק, בהתייחס למצב בדרום.

 בפתח ישיבת הממשלה אמרה שרת החוץ: "אין רגיעה בעזה. מי שקורא לזה רגיעה לא יודע מה קורה שם. מי שאחראי על הביטחון צריך לפעול, אני אפעל בתחום המדיני".

 

שר הביטחון מיהר להגיב לדברים ואמר ללבני: "המצב בעזה מוכר. זאת מציאות הדורשת שיקול דעת, אחריות ומדינאות. אני יודע שזאת עונה פוליטית בוערת, ואני ער לסבל התושבים ולמציאות הרקטות. הפעולה לא תברח והאחריות עלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. לא היו הסכמות
צילום: ניב קלדרון
מומלצים