שתף קטע נבחר

נתניהו מרגיע: פגישה ארוכה עם סילבן שלום

אחרי שמקורבי שלום המליצו ליו"ר הליכוד "לפעול מהר כדי למנוע קרע", נתניהו נועד עמו במשך שעתיים וחצי. למרות שלא קיבל הבטחות קונקרטיות - שלום יצא מרוצה, וישותף בקמפיין

שעתיים וחצי של שיחה. בנימין נתניהו ממשיך במאבקו במשה פייגלין ונציגיו המושכים ימינה את רשימת הליכוד החדשה. במקביל, נראה שהוא שומע לאזהרות מכיוונים מתונים יותר - ומנסה למנוע קרע עם סילבן שלום.

 

 

ביוזמת נתניהו, נועדו השניים ארוכות אמש (יום ד') - לאחר שמקורבי שלום הביעו תרעומת, על רקע מה שנראה כפגיעה מכוונת מצדו של נתניהו,

 שדרדרה את שלום למקום השביעי והמאכזב ברשימה. הם דנו בתוצאות הבחירות ומשמעותן, לרבות כניסת פייגלין למקום ריאלי.

 

יו"ר הליכוד מתכוון לשתף את שלום בקמפיין באופן הדוק וליצור שותפות. שלום יצא מרוצה מהפגישה הממושכת, למרות שנתניהו לא הבטיח לו מינוי כלשהו בממשלה שיקים, אם ינצח בבחירות. נתניהו הדגיש שוב שהתיקים בממשלה לא יחולקו על פי המיקום ברשימה. גורמים בסביבת יו"ר הליכוד הדגישו כי יש רצון לשיתוף פעולה ואחדות במפלגה.

 

היחסים בין שלום לנתניהו היו קרובים לפיצוץ בליל הפריימריז. לאחר פרסום התוצאות, שקל שלום להישאר בבית, ולא לבוא לגני התערוכה יחד עם שאר הנבחרים - אך נתניהו התקשר אליו והניאו מכך. אז הם גם קבעו להיוועד שוב.

 

ביום שאחרי, מקורביו של שלום תקפו ואמרו כי "סילבן הוא היחיד שיכול להוביל את מחנה המאוכזבים והמורדים בסיעה, ונתניהו יודע את זה. יש יותר מדי מתוסכלים ומאוכזבים, ואין להם מנהיג. אם נתניהו לא רוצה מחנות, כדאי לו לפעול מהר".


פורסם לראשונה 10/12/2008 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שלום. יצא מרוצה
צילום: גיל יוחנן
צילום: עופר עמרם
נתניהו. מונע קרע
צילום: עופר עמרם
מומלצים