שתף קטע נבחר

הולכים על הקצה: קדימה חוזרת למחשב

למרות הצרות האלקטרוניות של העבודה והליכוד, החליטה קדימה לקחת צ'אנס ובכל זאת לנסות את המחשב

אחרי הפארסה האלקטרונית בפריימריז של מפלגת העבודה, והפיאסקו שבא אחריה בליכוד - החליטה קדימה "להתגלח על זקנם של אחרים". היא הודיעה אחר כבוד כי תחזור לעידן המעטפות. היום (ה') שוב התהפך הגלגל.

 

עוד בליל הבחירות בליכוד הנחה צחי הנגבי, יו"ר הוועדה לענייני מפלגה בקדימה, כי הנחה את מינהלת המפלגה לעבור להצבעה ידנית בפריימריז של מפלגתו. הנגבי נועץ בראש מטה הבחירות של קדימה, דליה איציק, ומנכ"ל המפלגה, משה שחורי.  

 

בהחלטתם קבעו חברי ועדת הבחירות כי לאחר ששקלו ובדקו במשך שלושת הימים האחרונים את כלל האופציות הקיימות לקיום בחירות, המחייבות סימונם של 18 עד 22 מועמדים, ולנוכח הקשיים הנובעים מכך בשיטה הידנית, החליטה הוועדה כי הבחירות ייערכו במערכת הצבעה ממוחשבת. כמו כן, הוחלט על הארכת שעות ההצבעה משעה 10:00 ועד לשעה 24:00.

 

את הצרות שעשו המערכות הממוחשבות למפלגות האחרות, יתקשו הפוליטיקאים לשכוח: זה החל כאמור בעבודה, כאשר המחשבים קרסו וההצבעות לא נקלטו. בעקבות כך הוחלט לבטל את הפריימריז, ולערוך אותם שוב - באופן ידני - יומיים אחרי המועד המתוכנן.

 

בליכוד המערכות דווקא עבדו, אבל שיטת ההצבעה - שהצריכה דוקטורט מיוחד, לפי היו"ר נתניהו - גרמה לתורי ענק בקלפיות. לפיכך נדחתה נעילתן עד לשעות הקטנות של הלילה, והעצבים נמתחו עד לקצה.   

 

בשתי המפלגות גם יחד נאלצו המזכ"ל והמנכ"ל להתנצל בפני המועמדים והבוחרים, ולהפציר בכולם: "למרות הכל, לכו להצביע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בכל זאת מחשב
צילום: ירון ברנר
מומלצים