שתף קטע נבחר

שופטת נגד שופטת: היורה בחברון - למעצר בית

אתמול שחרר בית-משפט השלום בירושלים את זאב בראודה, תוך ביקורת חריפה על ההחמרה איתו לעומת היחס לפלסטינים. המחוזי משנה את הפסיקה - למעצר בית בתנאים מגבילים ודרישה לכספי ערבות - ומבקר את הערכאה השיפוטית הנמוכה

הרבה גבות הורמו אתמול בצמרת המשטרה והפרקליטות, בעקבות החלטת השופטת מלכה אביב מבית-משפט השלום בירושלים לשחרר את היורה מחברון לביתו. במיוחד הדהימה הביקורת הנוקבת, שמתחה השופטת על המדינה. היום (ה'), בבית-המשפט המחוזי בבירה, התמונה שוב מתהפכת.  

 

השופטת אורית אפעל החליטה להחמיר בהחלטת קודמתה, ולפסוק כי זאב בראודה - שזמן קצר אחרי ששוחרר לביתו, הוגש נגדו כתב אישום על הירי בעת פינוי בית המריבה - ישהה במעצר בית, בתנאים מגבילים.

 

מדובר במעצר בית מלא, ללא אפשרות לצאת לעבודה. בנוסף, על רעייתו

של בראודה, יחד עם ערב נוסף, לשלם ערבויות כספיות עשרת אלפים שקלים כדי להבטיח את שהייתו שלא מאחורי סורג ובריח.

 

השופטת אפעל מתחה ביקורת על עמיתתה מהערכאה השיפוטית הנמוכה יותר, אשר סירבה לעכב את שחרורו של בראודה, כפי שביקשה הפרקליטות. לדבריה ההחלטה לא לדחות את שחרורו של בראודה אינה ראויה.

 

היא הוסיפה, כי ניתן לומר בשלב זה שבראודה "חתר למגע" באירוע הירי בו היה מעורב. היא הדגישה, כי בראודה סטה מהרחוב ובחר להתעמת עם תושב המקום.

 

בפסיקתה אתמול כאמור, לא חסכה השופטת אביב דבר ביקורת מרשויות אכיפת החוק: "המשטרה מקלה ראש בצורה כל-כך קיצונית בהתנהגות התושבים הפלסטינים באותו אירוע... לא ניתן לתת יד לאותו מנהג של איפה ואיפה שכל-כך זועק", כתבה.   

 

בתגובה להחלטת בית המשפט אמר היום עורך דינו של בראודה אריאל עטרי, "אנו מברכים על ההחלטה שאישרה את שחרורו של בראודה. זהו צעד ראשון בדרך להוכחת חפותו בבית המשפט. מר בראודה מצטער על התוצאה אולם הנסיבות הובילו אותו למצב כזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ייצא לעבודה: בראודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים