שתף קטע נבחר

יו"ר נכי צה"ל התפטר לטובת "ישראל ביתנו"

משה מטלון הודיע על התפטרותו מהארגון והצטרפותו לרשימתו של ליברמן. לדבריו, "ציבור הנכים בכללותו יראה בי כתובת", אך גם נושאים מדיניים נמצאים בסדר העדיפות

יושב ראש ארגון נכי צה"ל בישראל, משה (מוץ) מטלון, הודיע היום (ה') על הצטרפותו למפלגת ישראל ביתנו, ועל התפטרותו מתפקידו בארגון. "לא רק נכי צה"ל, אלא ציבור הנכים בכללותו יראו בי כתובת אמיתית לבעיות ואני אשתדל להיות נציגם הנאמן", אמר ל-ynet.

 

מטלון, שהיה חבר ליכוד משנת 1994 ואף שימש כחבר במועצת העיר הרצליה עד שנת 2000, ניהל לאחרונה משא ומתן עם ח"כ אביגדור ליברמן על הצטרפותו למפלגה,  

ולאחר שהובטח לו מקום ריאלי ברשימה, החליט להצטרף לשורותיה. כעת, הוא משוכנע כי יש לו הרבה לתרום במפלגה החדשה.

 

"זו מפלגה הרבה יותר מאתגרת עבורי, וכל קול שהיא תקבל זה על מה שהיא עשתה. אמנם בליכוד נמצאים רבים מחבריי ואין לי ספק שנוכל לשתף פעולה, אך אדם עם ניסיון כמוני יכול לבוא לידי ביטוי הרבה יותר בישראל ביתנו", אמר.

 

מטלון התייחס בדבריו גם לפריימריז האחרונים בליכוד ואמר כי כתוצאה מהרשימה שהורכבה, המסרים שמעבירה המפלגה אינם ברורים. "התשדיר שהליכוד מעביר היום הוא לא בהכרח תשדיר שיעבור מחר", אמר. "אני גם לא חושש שהם יקחו מאיתנו מנדטים וישנה בתוך הרשימה הזו קבוצה שתקשה מאוד על נתניהו".

 

עניין של דמוגרפיה - שתי מדינות לשני עמים

מטלון מתכוון, אם ייבחר לכנסת, להתעמק בעיקר בנושאים החברתיים, אך אין משמעות הדבר כי הוא אינו מודאג מהנושאים המדיניים שעל הפרק. "אין רגיעה וממשלת ישראל לא שידרה חוזק, אלא התנצלות ופעלה לפי הכלל 'כשיש הפסקת אוכל אוכלים וכשיש הפסקת אש יורים'", הסביר.

 

"צריך לנהל את המו"מ מתוך חוזק ולא מתוך חולשה, השרים באים לתושבי עוטף עזה ומספרים על פתרונות ובינתיים אנחנו צוברים אלפי נכים. צריך לתקוף את מי שתוקף אותנו ולגרום לו להבין שלא כדאי לו לשלוח קסאמים על עוטף עזה. אני מאמין שישראל ביתנו תוכל לספק את המענה. כי נכון להיום הבעיה שלנו זו ממשלה מגמגמת".

 

מטלון הדגיש כי בישראל ביתנו, לעומת הליכוד, מתייחסים לסוגייה הדמוגרפית. "זו מפלגה שלא מזגזגת ואחד הנושאים שמדברים עליו זו שאלה של דמוגרפיה", הסביר. "אני חושב שבמדינה עם שני עמים יהיו בעיות קשות, צריכה להיות מדינה לעם היהודי וזה חלק מהציונות. צריכות להיות פה שתי מדינות לשני עמים".

 

ביום ראשון יתחיל הקמפיין הרשמי של המפלגה, אותו בחרה לפתוח בקצרין.

מטלון הסביר את בחירת המיקום: "אנחנו דורכים שם על אדמת רמת הגולן ובכך נעביר מסר לעם ישראל שאסור להתנצל על מה שאנחנו, ואסור להתפשר על השלמות". 

 

ומה אומר מי שהיה נציג נכי צה"ל בנושאי רווחה? "יש לי תפיסות רווחה ואני מביא איתי ניסיון רב שיכול לתרום ולהוביל פרוייקטים חברתיים עבור הציבור", אמר מטלון. "זו גם הזדמנות עבור כלל ציבור הנכים שתהיה להם נציגות הולמת בכנסת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
משה מטלון
צילום: שאול גולן
מומלצים