שתף קטע נבחר

חיפה: חד"ש תמכה במינוי סגנית מישראל ביתנו

נציגי חד"ש במועצת העיר תמכו במינויה של נציגת מפלגתו של ליברמן לתפקיד סגנית ראש העיר. לאחר מכן התברר ה"דיל": חד"ש תקבל סגן. נציג בל"ד: "שיתנו את הדין לציבור הערבי"

הפיוס יתחיל בעיר הצפונית? חברי מועצת העיר חיפה מטעם תנועת חד"ש תמכו השבוע במינויה של נציגת ישראל ביתנו לסגנית ראש המועצה. מהלך זה עורר תמיהה רבה בקרב אחדים מחברי המועצה, שלא הבינו כיצד חברי חד"ש המייצגים את המגזר הערבי תומכים בכהונתה של חברת מועצה מטעם מפלגה שדוגלת ברעיון הטרנספר.

 

ביום שלישי האחרון הביא ראש עיריית חיפה יונה יהב לאישורה של מועצת העיר את כהונתם של ארבעת סגניו. יוליה שטראים ממפלגת ישראל בתינו צפויה לכהן כסגנית בשכר, כמוה גם רמי לוי נציג הליכוד וחדוה אלמוג נציגת קדימה. נציג נוסף מטעם מפלגת העבודה יכהן ברוטציה עם נציג מטעם תנועת המפד"ל.

 

מינויים של הסגנים אושר ברוב של 21 חברי מועצה, כאשר בכל אחת מההצבעות זכו הנציגים לתמיכתם של שני חברי חד"ש.

 

ההצבעה גררה הרמת גבות מצדם של נוכחים רבים באולם. "מילא אני, כנציג מפלגה ערבית, אולם היו אנשים רבים שההצבעה הותירה אותם בשוק. הרי ראש המפלגה ליברמן דואג להשמיע את דעותיו מעל כל במה ואין זה סוד שהוא קורא לטרנספר של ערבים ומכנה אותנו סכנה דמוגרפית", אמר וליד חמיס, חבר מועצת העיר מטעם תנועת בל"ד.

 

"פתאום הבנו שיש כאן דיל"

לדבריו, בתום ההצבעות אמר ראש העיר כי בישיבה הבאה תובא להצבעה מינויו של חבר המועצה מטעם חד"ש פתחי פוראני לסגן חמישי שלא בשכר. "פתאום הבנו את הדיל", אמר חמיס, שתקף את חברי חד"ש בנאומו במועצה.

 

"חברי חד"ש חצו את כל הקווים האדומים", הוסיף. "להצביע בעד מי שדוגל בגרוש הערבים ושלילת זכויותיהם כנגד קבלת תפקיד כלשהו בעירייה, זהו מעשה שלא נתפס ואני חושב שחד"ש חייבת לתת את הדין לציבור הערבי".

 

פתחי פוראני, הסגן המיועד, הסביר בתגובה כי "לראשונה, נכללו בהסכם המסגרת המפרט את עקרונות היסוד של הקואליציה העירונית,

התחייבויות להיאבק בגזענות מצד כל הסיעות השותפות לקואליציה. כל הסיעות הללו התחייבו והצהירו כי הן מחויבות לערכי השוויון והדמוקרטיה תוך קיום משותף בכבוד של כלל תושבי העיר, היהודים והערבים.  

 

סעיף זה, וסעיפים נוספים אחרים, נוספו לעקרונות היסוד של הקואליציה העירונית במסגרת המשא-ומתן שמנהלת סיעת חד"ש עם ראש העיר, וכתנאי לכניסתה של חד"ש לקואליציה ולתמיכה בה. אחד מעקרונות היסוד שחד"ש התעקשה להוסיף להסכם המסגרת הוא סעיף הקובע כי כל סיעות הקואליציה תפעלנה להתנערות מכל סוג של קריאה גזענית הנשמעת נגד הציבור הערבי ומכל אמירה המנסה לפגוע בלגיטימיות של חלקים בציבור החיפאי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דילים לסגנים? ראש העיר יונה יהב
צילום: שאול גולן
מומלצים