שתף קטע נבחר

מקורבי נתניהו על פייגלין: הורדנו את דגל המרד

בסביבת נתניהו התקשו להסתיר את החיוכים, לאחר הודעתו של משה פייגלין שלא יערער על ההחלטה להציבו במקום ה-36: "עכשיו ביבי יכול לישון בשקט - לליכוד יש רשימה טובה מאוד". מיכי רצון, שנדחק 13 מקומות, הודיע שיערער על המהלך

"הורדנו את דגל המרד". כך אמרו אמש (יום ה') מקורביו של יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, בעקבות החלטת בית הדין של התנועה לדחוק את משה פייגלין למקום ה-36 ברשימת המפלגה לכנסת ה-18. עוד אמרו מקורבי היו"ר: "עכשיו ביבי יכול לישון בשקט - לליכוד יש רשימה טובה מאוד".

 

פייגלין, שתחילה הודיע כי יערער על ההחלטה - החליט בסופו של דבר שלא לפנות לערכאות משפטיות ואמר: "אני לא מאמין בבג"ץ. לא הוא יכניס אותי לכנסת". עם זאת, הח"כ לשעבר מיכאל רצון, שנדחק 13 מקומות לאחור, הודיע שיערער על ההחלטה.

 

זמן קצר לאחר שהתקבלה ההחלטה בדבר דחיקתו של פייגלין עודכן נתניהו בפרטיה ומקורביו אמרו כי "לא היו דמעות בעיניו לנוכח ההחלטה וקשה לומר שהוא הצטער". מקורבים ליו"ר אמרו עוד כי "פייגלין בעצמו הגיש רשימות מומלצים ודחק חברי כנסת מכהנים אחורה - אז שלא יספר סיפורים על התערבות של נתניהו".

 

"שיטת הבחירות בליכוד כל כך מורכבת שתמיד היו עתירות וחלקן תמיד התקבלו. אין ספק שדחיקת פייגלין היא לטובת הליכוד. העמדות שלו בעייתיות וזה היה יוצא במהלך מערכת הבחירות ומשחק נגד הליכוד", אמרו.

 

"בראש הוועדה הזו עומד שופט רציני, שלא יבזה את עצמו בהחלטה לא נכונה", אמרו המקורבים והוסיפו: "בואו נראה את פייגלין - אם הוא כזה גיבור ויש לו תמיכה ציבורית כפי שהוא טוען - שיביא את המנדט שלו מהמקום ה-36".

  

האם הרוחות ירגעו כעת?

נתניהו לא היה שלם לחלוטין עם המהלך המשפטי של הימים האחרונים, שאותו הוביל - לפחות באופן רשמי - מגיש העתירה ומי שנחשב למקורבו, אופיר אקוניס. בצוות יועציו היו חילוקי דעות האם נכון להמשיך ולעסוק במיקומו של פייגלין ושל המורדים.

 

חלק מהיועצים חשבו כי המשך ההתעסקות בנושא מעמדו של פייגלין והחשיפה התקשורתית תגרום לנזק ציבורי שיש להימנע ממנו. ואולם בסופו של דבר הוחלט ללכת על המהלך שהסתיים לשביעות רצונו של נתניהו. מקורביו מעריכים כעת כי לנוכח דחיקתם של פייגלין וחלק מהמורדים אחורה ברשימה, תושפע כמות הביקורת שהוטחה בימים האחרונים בנתניהו ותרגיע את הרוחות בסיעת הליכוד ובמפלגה בכלל.

 

נתניהו המשיך, זמן קצר לאחר היוודע ההחלטה, בניסיונות לפייס את בכירי הליכוד, שחלקם נפגעו מהרשימה בתצורתה החדשה. ח"כ לימור לבנת, שאיבדה את מקומה כאשה הבכירה בליכוד לד"ר לאה נס,

נפגשה עם היו"ר ולאחר הפגישה אמרה ל-ynet: "נפגשנו כדי לדון בהיערכות הליכוד לקראת הבחירות הקרובות". פגישה דומה ערך נתניהו שלשום גם עם ח"כ סילבן שלום, שהגיע למקום ה-7 ברשימה.

 

בינתיים, צפויה "סערת פייגלין" להשפיע על הנעשה בליכוד. מיכאל רצון, שהורד מהמקום ה-24 למקום ה-37, אמר כי "החלטת ועדת הבחירות היא חילול הדמוקרטיה". לטענתו, "נתניהו כופף את ידי חברי ועדת הבחירות". רצון טען עוד כי נאמר לו טרם הדיון שההחלטה בנושא נפלה. הוא הודיע שיערער על ההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. בלי דמעות
צילום: AP
פייגלין. בלי ערעור
צילום: עופר עמרם
רצון. יערער
צילום: ירון ברנר
מומלצים