שתף קטע נבחר

המדינה ערערה לעליון על שחרור היורה מחברון

פרשת המתנחל מקריית ארבע שירה על פלסטינים לאחר פינוי בית המריבה מסרבת לגווע. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר בקשה לערר לבית המשפט העליון נגד ההחלטה לשחררו למעצר בית. הוא נאשם שירה בכוונה במשפחה פלסטינית. הדיון יתקיים ביום ראשון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (יום ו') לבית המשפט העליון בקשה לערר על ההחלטה לשחרר למעצר בית את זאב בראודה, המתנחל מקריית ארבע הנאשם שירה לעבר פלסטינים לאחר פינוי בית המריבה. שחרורו של בראודה ממעצר הפך השבוע לזירת התגוששות משפטית בין המשטרה והפרקליטות מצד אחד - לבית המשפט מהצד השני. הדיון ייערך ביום ראשון.

 

הפרקליטות טוענת כי בראודה מסוכן וכי לא צריך היה לשחרר את מי שבחר מיוזמתו לסטות מדרכו בתחילת האירוע ולהתעמת

עם התושב הפלסטיני ובהמשך לירות ירי מכוון על בן משפחתו. לדברי הפרקליטות, בראודה מסוכן באופן שאינו מאפשר את שחרורו לחלופת מעצר בטרם יתקיים בירור יסודי של הראיות.

  

בעקבות הגשת הערר הגיש עורך דינו של בראודה, עו"ד אריאל עטרי, בקשה לדחות את הדיון לשבוע הבא בשל העובדה שלדבריו בראודה נמצא בטיפול רפואי. השופט אליקים רובינשטיין קיבל את הבקשה, והדיון ייערך ביום ראשון. 

 

ביום רביעי שחררה שופטת שלום מירושלים, מלכה אביב, את זאב בראודה, לא לפני שמתחה ביקורת חריפה על המשטרה: "המשטרה מקלה ראש בצורה כל כך קיצונית בהתנהגות התושבים הפלסטינים באותו אירוע... לא ניתן לתת יד לאותו מנהג של איפה ואיפה שכל כך זועק". גם בקשת נציג המשטרה שנכנס ללשכתה - לא הועילה. השופטת הבהירה שדרך זו אינה מקובלת עליה וכי לא תקיים דיון שלא במעמד כל הנוגעים בדבר: "אינני מנהלת את הדיון על פי תגובות התקשורת". 

 

שעות ספורות אחר כך, הגישה הפרקליטות את כתב האישום נגד בראודה, ובו מיוחסת לו עבירת חבלה בכוונה מחמירה. לטענת הפרקליטות, בראודה שלף אקדח סמוך לבית פלסטיני ודרש מבני המשפחה המתגוררים במקום להיכנס חזרה לתוך הבית. הנאשם עשה זאת כשלצדו צעיר יהודי שזהותו טרם התבררה. אב המשפחה, בן 44, התקרב לבראודה ואמר לו כי זה ביתו וכי עליו לעזוב את המקום. בתום חילופי דברים בין השניים, היכה בראודה את האיש וכיוון אליו את אקדחו.

  

בהמשך, כך נטען בכתב האישום, לאחר שבני המשפחה הפלסטינית ניסו להרחיק את בראודה מהמקום ירה בראודה לעברם.

 אחד הכדורים פגע בחזהו של אב המשפחה. אחד הפלסטינים שהיו במקום התקדם לעברו של הנאשם והפיל אותו לקרקע. אז ירה הנאשם שתי יריות נוספות, שאחת מהן פגעה בזרועו של בן המשפחה. בנוסף, החלו בני המשפחה הפלסטינית לתקוף את המתנחל עד שהגיעו למקום תושבי קריית ארבע שחילצו אותו מהמקום.

 

בעקבות הגשת כתב האישום, הורתה שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, אורית אפעל, שזאב בראודה ישהה במעצר בית, בתנאים מגבילים. כאמור, הפרקליטות ערערה על החלטתה זו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאב בראודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים