שתף קטע נבחר

בעקבות התחקיר: הגזברית של בגין התפטרה

תחקיר "ידיעות אחרונות" חשף כיצד מועמדים בפריימריז מחפשים דרכים עוקפות לתרומות אסורות. בעקבות ההקלטה, הגישה הגזברית של בני בגין את התפטרותה

בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות", שבו הוקלטו מועמדים בפריימריז ונציגים מטעם שהציעו דרכים מקוריות לעקוף את תקרת התרומות, הודיעה הגזברית במטהו של בני בגין מהליכוד על התפטרותה.

 

בני בגין מסר: "הופתעתי למקרא דבריה של גזברית המטה לבחירתי בשיחה עם תורמת אפשרית. הגזברית הגישה הבוקר את התפטרותה ועבודתה הופסקה לאלתר".

 

התחקירנית הציעה לגזברית אלה רוזנברג, האחראית על התרומות, תרומה בסך 15 אלף שקלים, למרות שהתקרה המותרת לתורם היא 10,000 שקלים.

 

רוזנברג: "און דה רקורד אסור לי להגיד את זה - אני צריכה לקבל צ'ק של עד 10,000 שקל, לא יותר, שיהיה עליו שם פרטי ותעודת זהות. זהו. אם יש לך יותר, את יכולה להעביר לי עוד צ'ק על מישהו אחר".

 

תחקירנית: מישהו שאני מכירה?

רוזנברג: "אני אומרת לך דברים שזה לא חוקי. את יכולה לתת ה- 5,000 למי שאת רוצה ולהגיד לו 'תן לי צ'ק בתמורה'. את הצ'ק אני אגיד לך על שם מי לרשום. שלא יהיה קרוב אלייך, כי אי אפשר לקבל מבית אב אחד יותר מ- 10,000 שקל".

 

תחקירנית: אני נותנת לו את המזומן והוא רושם צ'ק?

 

רוזנברג: "נכון. מישהו שאת מאמינה בו ומכירה. הצ'ק צריך להיות על שם בני בגין בחירות מקדימות 2008. איפה את גרה? כי הייתי באה לקחת את זה אם היית אומרת לי".

 

בני בגין הגיב לתחקיר: "אנחנו לא עוברים על החוק. הסברתי את זה ל'תורמת' בדייקנות". גזברית המטה שלך אמרה דברים שונים. "דבריי שלי הם המכריעים. אני לא יודע מה נאמר כשזה לא לידי, לא על ידי. הפניתי את התורמת לראש המטה והיא הפנתה אותה לגזברית, שמאוד מקפידה בדרך כלל. אני מחמיר עם עצמי יותר ממה שהחוק דורש. כל התרומות שלנו כהלכה".

 

הגזברית אלה רוזנברג הסבירה: "הייתה אי-הבנה. הסברתי שאנחנו מקבלים תרומות רק מאנשים פרטיים ולא עוברים את התקרה. אמרתי לה שיש דרכים אחרות ולא אני צריכה להגיד את זה. אצלנו הכל לפי הספר". כאמור, בעקבות התחקיר, היא לא תשמש עוד בתפקידה.

 

התחקיר המלא מתפרסם ב"מוסף לשבת" של "ידיעות אחרונות".

 

בהכנת הידיעה השתתפו תחיה ברק, עומר אורי, טובית נייזר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים