שתף קטע נבחר

הכסף נכנס: פקידים בעזה מקבלים שכר

סוכנות הידיעות הפלסטינית מדווחת כי בעקבות העברת 100 מיליון שקלים על-ידי ישראל לרצועה יוכלו עובדי הרשות למשוך את משכורותיהם מחשבונות הבנק

הכסף הגיע דרך ישראל לעזה ועובדי הרשות הפלסטינית יקבלו סוף סוף את המשכורת. חלק מפקידי הרשות הפלסטינית ברצועה מתחילים לקבל את משכורותיהם בחשבונות הבנק. כך דווח היום (ו').

 

העברת הכספים בוצעה בעקבות החלטתו של שר הביטחון אהוד ברק להעביר כ-100 מיליון שקלים מהבנקים בגדה המערבית לאלה שברצועת עזה, כדי להגדיל את תזרים המזומנים.

 

מקורות בנקאיים מסרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", כי פקידי הרשות ברצועת עזה צפויים לקבל משכורותיהם בשעה 17:00. לפי הדיווח, הפקידים יוכלו למשוך את כספם באמצעות כספומטים או להמתין למחר, אז ייפתחו הבנקים כדי לשלם את משכורותיהם של כל הפקידים.

 

למרות זאת, השמחה בשטחי הרשות לא שלמה. ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד אמר אתמול במסיבת עיתונאים ברמאללה כי הכסף שהועבר אינו מספיק. "יש מחסור חמור בשקלים שכן כעת אין בכל הבנקים הפועלים ברצועת עזה למעלה מ-47 מיליון שקלים", הוא הסביר, "זה סכום קטן מאוד שאינו מספיק כדי לשלם את המשכורות".

 

סלאם אמר את הדברים בטרם הועברו 100 מיליון השקלים לרצועת עזה, אך לדבריו רצועת עזה זקוקה לסכום של כ-100 מיליון שקלים מדי חודש כדי שתוכל לשלם את המשכורות לפקידים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלסטיני מוציא כסף מבנקט בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים