שתף קטע נבחר

מרצ בוחרת: גם א' מבית הנשיא נוקטת עמדה

995 חברי מועצת מרצ יגיעו לגני התערוכה כדי לקבוע את הרכב הרשימה שתתמודד לכנסת ה-18. גלאון, וילן וגילאון צפויים להתברג לחמישייה הפותחת. המועמד רועי פלד פרסם עלון ובו, בין היתר, הבעת תמיכה מצד א' מבית הנשיא

אחרי העבודה והליכוד , גם במרצ בוחרים את הרכב הרשימה שתתמודד לכנסת: היום (א') במשך שבע שעות יופנו זרקורי הפוליטיקה הישראלית למפלגת השמאל שעורכת את הפריימריז שלה לקראת הבחירות הכלליות. ל-ynet נודע כי בין כל המתמודדים, הפעילים הפוליטים והתומכים תהיה מעורבת גם א', העובדת לשעבר בבית הנשיא שהתלוננה נגד הנשיא לשעבר משה קצב ופוצצה את פרשת המין שבה הוא חשוד.

 

הפריימריז יתקיימו בגני התערוכה בתל אביב, בין השעות 14:00 ל-21:00. אחד המועמדים בפריימריז, רועי פלד, המכהן כמנכ"ל התנועה לחופש המידע, ליווה בשנתיים האחרונות את א' במאבקה נגד קצב.  


עלון התמיכה של פלד: א' אסירת תודה

 

לקראת הפריימריז הכין פלד עלון העוסק בפעילותו, הכוללת ברכות מצד יו"ר התנועה לשעבר יוסי ביילין, יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג והעיתונאי רביב דרוקר. בין המברכים נמצאת גם א', שמסבירה לבוחרי מרצ מדוע כדאי לבחור בפלד.

 

"אני אסירת תודה לרועי על תפקידו החיוני בצוות שמוביל את המאבק לחשיפת האמת בפרשת קצב", מסבירה א'. "בשנתיים שאני בקשר איתו הוא עובד בהתנדבות מלאה, מגלה בקיאות יוצאת דופן בתפר שבין משפט לתקשורת, ומפגין מסירות, אנושיות ואיכפתיות. ראיתי את מעורבותו הרגשית ורדיפת הצדק. אני שמחה מהמחשבה שאנשים משכמם ומעלה כמוהו יכולים להיות בכנסת".

 

מירוץ צפוף

החל משעות הצהריים יגיעו 995 חברי ועידת מרצ אל ביתן מספר 16 בגני התערוכה כדי לבחור את נציגיהם ברשימה. שיטת הבחירות הנהוגה

במפלגה היא בחירת שתי חמישיות: ראשונה ושנייה. אחרי שחיים אורון כבר נבחר לעמוד בראש המפלגה, נותרו ארבעה מקומות נוספים.

 

אלא שלפי יחסי הכוחות המסתמנים במרצ, ואם לא יהיו הפתעות מרעישות - ח"כ זהבה גלאון, ח"כ אבשלום וילן והח"כ לשעבר אילן גילאון אמורים לתפוס את שלושת המקומות הראשונים. משמעות הדבר ששאר המתמודדים ינסו לזכות במקום אחד בלבד. בין המועמדים הבולטים ניתן למצוא את מוסי רז, חברת הכנסת החרדית הראשונה צביה גרינפילד, מנכ"ל אקי"ם יוסי מלכה, עיסאווי פריג', מזכיר התנועה הקיבוצית גברי ברגיל, רועי פלד שהיה עוזרו של אורון, ואורי זכי, שכיהן כיו"ר צעירי מרצ.

 

לנוכח העובדה כי המקום השישי והשביעי משוריינים לאשה ולערבי, הקרב בבחירות יהיה על המקומות שנחשבים כריאלים - המקום החמישי והשמיני. לכל

זאת מתווספת בעיה נוספת עבור המתמודדים - האיחוד עם "התנועה החדשה" שמאיימת לדחוק את נבחרי מרצ מקום אחד או שניים. זה תלוי במיקום שיקבלו חברי התנועה החדשה בתוך מרצ במסגרת המשא ומתן בין הצדדים.

 

הקרב על משבצת האשה יהיה ככל הנראה בין גרינפילד לבין מיכל רוזין. "זו תהיה רשימה שתשלב מצד אחד ניסיון ומצד שני רעננות", אמר יו"ר התנועה אורון והוסיף: "ביחד עם התנועה החדשה, זו תהיה המפלגה הטובה ביותר בכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניסיון ורעננות. אורון
צילום: עופר עמרם
תתברג גבוה? גלאון
צילום: דודי ועקנין
ידה בפוליטיקה. א'
צילום: ניב קלדרון
רשימת תומכים. פלד
רוצה כהונה נוספת. גרינפלד
צילום: דודי ועקנין
מומלצים