שתף קטע נבחר

רקטה בדרום: "הממשלה מעבירה את הזמן"

ביישובי עוטף עזה נערכים להחרפת המצב, לקראת תום הרגיעה. הבוקר נורתה רקטת קסאם אל שטח פתוח במועצה האזורית אשכול. ארגון "שורת הדין" עתר לבג"ץ נגד העברת 100 מיליון שקלים לעזה

בסוף השבוע הזה תפקע הרגיעה, וביישובי עוטף עזה נערכים להחרפת המצב, אם לא תושג הבנה על המשכה. רקטת קסאם נורתה הבוקר (יום א') מרצועת עזה ופגעה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

לדברי ראש מועצת אשכול, חיים ילין, "גם כששומעים צבע אדום, הפחדים הם אותם הפחדים. נהנינו מהרגיעה ונהנה מהמשך הרגיעה. אנחנו מכינים את התושבים לכל מצב אפשרי גם לפעילות צבאית עם תכלית ולהמשך הרגיעה שגם לה יש תכלית מסוימת. אבל נדמה לי שבממשלת מעבר - התכלית היחידה זה להעביר את הזמן".

 

ארגון "שורת הדין" עתר הבוקר לבג"ץ נגד שר הביטחון, אהוד ברק, ונגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, בדרישה לעצור מיד את העברת 100 מיליון השקלים לרצועת עזה.

 

ארגון שורת הדין והמטה לביטחון שדרות נאבקו בחודשים האחרונים במדיניות העברת הכספים לרצועת עזה. בעתירה הבהולה דורש ארגון שורת הדין, הנאבק במימון טרור, כי שר הביטחון יימנע מיד מהעברת הכספים. כמו כן נדרש נגיד בנק ישראל להפסיק באופן מיידי לכפות על בנק הפועלים ובנק דיסקונט לספק שירותים בנקאיים לבנקים ברצועת עזה. 

 

העתירה מוגשת באמצעות עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר ועו"ד רועי כוכבי, ובה נטען כי "עשרות אלפי מחבלי החמאס ואנשי ממשלת חמאס מקבלים את משכורותיהם במזומן, בשקלים שבנק ישראל כופה על הבנקים הישראלים להעביר לרצועת עזה, ובהיתר שר הבטחון. העברת הכספים לרצועת עזה הינה מעשה מובהק של מימון טרור, ועבירה על מספר חוקים ובראשם חוק איסור מימון טרור מ-2005 וחוק איסור הלבנת הון".

 

עוד נטען בעתירה כי, "העברת הכספים לרצועת עזה והמשך קשרי הבנקאות בין בנק הפועלים ובנק דיסקונט לבין הבנקים ברצועת עזה חושפים את הבנקים הישראלים ואת עובדיהם לתביעות ענק אזרחיות של משפחות קורבנות הטרור בישראל ובחו"ל, וכן להליכים פליליים. מעל הכל, נטען בעתירה, התנהלותם של שר הבטחון ונגיד בנק ישראל מסכנת באופן חמור את ביטחונם של תושבי ישראל ובפרט את בטחונם של תושבי שדרות, אשקלון ויישובי עוטף עזה".  

 

לדברי עו"ד דרשן-לייטנר: "ממשלת ישראל לא יכולה להילחם, כביכול, בחמאס בידה האחת - ולממן את פעילותו בידה השניה. הממשלה קוראת לכל מדינות העולם להחרים את ממשלת חמאס, לבודדה ולא להעביר אליה כספים, אך מאפשרת בעצמה את העברת המטבע הישראלי לידי האויב, ומחזקת בכך את שלטון החמאס בעזה. תושבי הנגב המערבי לא צריכים לשלם בגופם עבור מדיניות האיוולת של שר הביטחון ונגיד בנק ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפילת רקטה
צילום: אמיר כהן
מומלצים