שתף קטע נבחר

לתלמיד שהתמוטט בשיעור היה אישור רפואי

שש דקות לאחר שהחל שיעור החינוך הגופני, התמוטט תלמיד כיתה ב' בירושלים ופונה לבית חולים במצב קשה מאוד. בתיקו האישי בבית הספר נשמר אישור מרופא לשיעורי התעמלות. המנהלת: "המראה שלו על האלונקה היה קשה מאוד. אמרתי לו שאנחנו מחכים לו שיחזור"

התלמיד שהתמוטט הבוקר (יום א') בשיעור חינוך גופני בירושלים סבל מבעיות בריאות, אך החזיק באישור מרופא להשתתף בשיעורי התעמלות. הוא התמוטט בתחילת השיעור, במהלך החימום, והמורה ביצע בו החייאה. צוות נט"ן שהוזעק למקום פינה אותו במצב אנוש לבית החולים "שערי צדק" בירושלים. כעבור כמה שעות הצליחו הרופאים לייצב אותו, אך מצבו עדיין מוגדר קשה מאוד.   

 

ממשרד החינוך נמסר כי מדובר בתלמיד כיתה ב' בבית הספר הממלכתי א' בגבעת זאב. מיד לאחר שהילד התמוטט, הודיע צוות בית הספר להוריו על המתרחש. המוסד החינוכי תוגבר מיידית בפסיכולוגים ועובדים סוציאליים, ששוחחו והרגיעו את התלמידים והצוות .עובדת סוציאלית מלווה את ההורים בבית החולים.

 

מנהלת בית הספר, מרים פרץ, סיפרה ל-ynet כי התלמיד אמור היה לקבל תעודת הצטיינות בחינוך גופני, וכי הוא היה תלמיד מצטיין גם בכל התחומים האחרים. "כשפינינו אותו, המראה של ילד קטן על אלונקה היה מאוד קשה", סיפרה. "הייתי צריכה לפעול כמנהלת, אבל אי-אפשר לשכוח שאנחנו גם אימהות. חיבקתי אותו ונישקתי אותו, ואמרתי לו אני כאן, אוהבת אותך ורוצה שתדע שמחכים לך".

 

פרץ סיפרה כי מיד לאחר ההתמוטטות הוחזרו הילדים לכיתות, והרשות המקומית שלחה יועצים ופסיכולוגים לכל כיתה. היא אמרה כי לילדים הוסבר שאחד התלמידים איבד הכרה ולאחר מכן הם יכלו להגיב ולצייר. לדבריה, התלמידים אף אירגנו תפילה להחלמתו וכתבו לו מכתבים.

 

המנהלת: "מבחינה בית ספרית אנו מנסים לחזור לשגרה עד כמה שאפשר, זה נותן תחושת ביטחון לתלמידים. קיימנו ישיבות עם מפקחים, יועצים,

פסיכולוגים, ושמענו גם את המורים - גם הם בטראומה. מחר נקיים ישיבת מורים בשבע ואת יום הלימודים נפתח בתפילת בוקר. נזהה את הילדים הסובלים ממצוקות ונשתדל לסייע להם. הכי חשוב זה הקשבה.

 

"הדבר שהכי קשה בניהול זה להבטיח זה את ביטחונם המלא של התלמידים, להחזיר אותם בריאים ושלמים הביתה. כל לילה כשאני הולכת לישון ובבוקר כשאני מתעוררת, אני מתפללת לאלוהים שיחזיר כל ילד בריא ושלם להוריו. לראות תלמיד שלי מובל על אלונקה? זה סיוט של כל מנהל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים