שתף קטע נבחר

הוחמרו תנאי מעצר הבית של היורה מחברון

בית המשפט העליון החליט שזאב בראודה, שמואשם כי ירה בשני פלסטינים לאחר פינוי בית המריבה, יישאר במעצר בית - אך לא יהיה לבד. המשטרה תוכל לבקר בביתו

זאב בראודה, המואשם כי ירה בשני פלסטינים לאחר פינוי בית המריבה בחברון, יישאר במעצר בית - אבל בכל העת הוא צריך לשהות במקום עם אדם נוסף - כך קבע הערב (יום א') שופט בית משפט העליון, אליקים רובינשטיין, שדחה את הערעור שהגישה פרקליטות המדינה על החלטת בית המשפט המחוזי לשחררו למעצר בית.

 

במהלך הדיון בבית המשפט העליון, טענה הפרקליטות כי בראודה הוא זה שהחל באירוע וכי נשקפת ממנו מסוכנות - ולכן יש לעצור אותו. לעומת זאת, טען פרקליטו של הנאשם, עו"ד אריאל עטרי, כי הסרט שבו צולם בראודה יורה, נערך על ידי קרוביו של הפלסטיני שנורה וכי מרשו ירה כיוון שהיה תחת סיכון ומתוך הגנה עצמית.

 

השופט רובינשטיין כתב בהחלטתו, כי הוא שקל שאולי מעצר בית מחוץ לקריית-ארבע עדיף, אלא שהוא השתכנע כי פיקוח מצד המשטרה ביישוב בו הוא מתגורר יהיה אפקטיבי יותר "מאשר הטלתו על תחנות משטרה מאזורים אחרים שאינן חיות את הנסיבות הטעונות. בידי המשטרה יהיה אפשרי לבקר בביתו של בראודה כדי לוודא כי מעצר הבית נשמר".

 

בכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים, מיוחסת לבראודה עבירת חבלה בכוונה מחמירה. לטענת הפרקליטות, בראודה שלף אקדח סמוך לבית פלסטיני ודרש מבני המשפחה המתגוררים במקום להיכנס חזרה לתוך הבית. הנאשם עשה זאת כשלצדו צעיר יהודי שזהותו טרם התבררה.

אב המשפחה, בן 44, התקרב לנאשם ואמר לו כי זהו ביתו וכי עליו לעזוב את המקום. בתום חילופי דברים בין השניים, הכה בראודה את האיש וכיוון אליו את אקדחו.

 

בהמשך, כך נטען בכתב האישום, לאחר שבני המשפחה הפלסטינית ניסו להרחיק את בראודה מהמקום ירה בראודה לעברם. אחד הכדורים פגע בחזהו של אב המשפחה. אחד הפלסטינים שהיו במקום התקדם לעברו של הנאשם והפיל אותו לקרקע. ברגעים אלה ירה הנאשם שתי יריות נוספות, שאחת מהן פגעה בזרועו של בן המשפחה. בנוסף, החלו בני המשפחה הפלסטינית לתקוף את המתנחל עד אשר הגיעו למקום תושבי קריית ארבע שחילצו אותו מהמקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאב בראודה. יישאר בביתו בקריית ארבע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים