שתף קטע נבחר

תיכוניסטים ללבני: אם לא מחלצים, למה שנתגייס?

גם בגימנסיה הרצליה הקשו התלמידים בעניין גלעד שליט. "לא ראוי לשים אותו במגרש הפוליטי", אמרה להם המועמדת מקדימה. בעניין אחר הבהירה: לא נשלים עם מדינת חמאס

ההתבטאות השנויה במחלוקת של ציפי לבני, בעניין החייל החטוף גלעד שליט, לא מרפה ממנה. היום (ב'), בהופעה נוספת מול תיכוניסטים בתל-אביב - הפעם בגימנסיה הרצליה - היא נשאלה, מדוע חייבים להתגייס "כשאין רצון אמיתי" לשחרר את גלעד. היא השיבה: "אני מסרבת לנהל משא-ומתן מול ארגון טרור אכזרי, שמנצל חלק יפה בחברה הישראלית.

 

"ברור שכל אחד מאיתנו הורה לילד בצבא וחבר של מישהו בצבא, וכל אחד רוצה לראות כל חייל חוזר הביתה. זה לא שאלה של מי רוצה יותר ומי רוצה פחות. הבעיה היא שזה נתפש כאילו אפשר ולא רוצים. העניין הוא לא התחושה, אלא המבחן - המבחן האמיתי שבו אנו נמצאים. מדינת ישראל עדיין נלחמת על קיומה, ואנו צריכים חיילים חדורי אמונה בצדקת קיומה של מדינת ישראל. אסור שיהיו סימני שאלה סביב הגיוס". יו"ר קדימה הוסיפה שהיא מסרבת להכניס את סוגיית גלעד שליט למגרש הפוליטי: "זה לא נכון ולא ראוי".

 

אם תנצח, נשאלה לבני, כיצד תוכל להקים קואליציה - שהרי נכשלה בכך

 בסבב הקודם. "יכולתי, החלטתי שלא", השיבה. "אולי פוליטיקאים אחרים היו כן מסכימים, ואז הייתם אומרים שבשביל כיסא מוכנים לעשות הכל. אבל כעת גם שותפים אחרים יידעו שאני לא משלמת תשלומים. יש דברים שלגיטימי לבקש, אבל כשמדובר בבקשה סקטוריאלית רק לקבוצה מסוימת, והתבקשתי להפסיק תהליך שלום לשם כך - זה לא לגיטימי. אם מראש אתה מוכר את עצמך לפני שישבת על הכיסא, אז מה אתה שווה? עכשיו יודעים שממני אי אפשר לקבל הכל".

 

שרת החוץ דיברה ממושכות על הסכסוך הישראלי-פלסטיני: "מול איום וגורמים קיצוניים, אין מה לדבר, כי אין לנו מכנה משותף לדיאלוג. הם לא מוכנים להכיר במדינת ישראל. עזה נשלטת על ידי ארגון טרור שלא נלחם עבור מדינה פלסטינית, אלא נלחם כי הוא לא מוכן להכיר בנו. מולם יש לנהוג רק בכוח ולא רק מיידית - אלא לטווח הארוך. ישראל לא תוכל להשלים עם קיום מדינת טרור בגבולה הדרומי. לא נוכל להשלים עם מדינת חמאס בעזה לטווח ארוך, ומצד שני - אנו מחויבים לקיים תהליכים שיאפשרו לבני דורכם לחיות בשלום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כל אחד הורה: לבני בתיכון
צילום: AP
מומלצים