שתף קטע נבחר

הקאמבק של כך? הרב וולפא ומרזל רצים לכנסת

"הקיום שלנו כאן הפך לסימן שאלה גדול", אמר הרב שקרא בעבר לסרבנות ולהתנתקות מהמדינה, והכריז על ריצה יחד עם ברוך מרזל. הבית היהודי? בשבילם זו פארסה

האם חוזרים ימי כך וכהנא חי? פעיל הימין ברוך מרזל והרב שלום דב וולפא - שחתום על כמה התבטאויות קיצוניות במיוחד - הודיעו בצהריים (יום ב') על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. במסיבת העיתונאים חשפו את שמה של המפלגה החדשה - "ארץ ישראל שלנו", ותקפו בחריפות את מפלגת הימין הדתי "הבית היהודי".

 

"כל הקיום שלנו כאן הפך לסימן שאלה גדול - האם נצליח לשרוד את העוולות שההנהגה עושה לנו. לכן אין ברירה אלא להילחם", אמר הרב וולפא, ראש "המטה העולמי להצלת העם והארץ", במסיבת העיתונאים במלון "פלאזה" בירושלים.

 הוא הוסיף כי לא חשב להיכנס לפוליטיקה, אבל אמרו לו ש"אם שחור נכנס לבית הלבן, לא נורא שלבן ייכנס לבית השחור".

 

וולפא התייחס למפלגת "הבית היהודי", ואמר: "יש מפלגה שאמורה לתת פתרון לנאמני ארץ ישראל, והראש שלה (יו"ר המפלגה, דניאל הרשקוביץ - א.ו) מכריז שאין לו בעיה עם עקירת יישובים, הכל עניין פרגמטי ויש חופש הצבעה. לא היתה ברירה, החלטנו שצריך באופן רשמי להתאחד ולקרוא לכל מפלגות הימין שלא החליטו עדיין ליצור גוש ימני. כל מי שייבחר יידע שהוא לא יכול להקים ממשלה בלי ויתור על סטיגמות, כמו על הקמת מדינה פלסטינית ומסירת שטחים בארץ ישראל".

 

מלבד לעניין ההתנחלויות והנושא הביטחוני, הרב וולפא דיבר גם על "האכזריות נגד משפחות ברוכות ילדים שאין להם אוכל ומקצצים להם בקצבאות", והדגיש שבכוונת המפלגה לפעול להעלאת קצבאות הילדים. על השאלה האם יפעל בנושא זה גם עבור משפחות ערביות, השיב: "אם המשפחה היא אויב צריך לגרש אותם, ואם הם בעד המדינה ונאמנים לעם ישראל וארץ ישראל, צריך גם לילדים שלהם לתת כסף לאוכל".

 

מרזל אמר במסיבת העיתונאים: "אנחנו בסכנה קיומית אמיתית, ומתכוונים למסור את נפשנו וכספנו וכל מה שיש לנו למען עם ישראל וארץ ישראל. 'הבית היהודי' זה פארסה".

 

רק אתמול זימנה המשטרה את וולפא לשתי חקירות - אחת מהן תתמקד בכנס שנערך לפני כשנה וחצי, ובו ציע הרב כסף לחיילים כמענק כספי אם יסרבו פקודה. השנייה תעסוק באמירותיו של וולפא לפני כשנה, לפיהן על ראש הממשלה חל דין בוגד בעקבות הפרסומים על הכוונה לחלק את ירושלים. וולפא הגיב: "מדובר בחקירות פוליטיות, שמטרתן למנוע ממני לרוץ לכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב וולפא. רוצה גם קצבאות מוגדלות
צילום: גיל יוחנן
מרזל. נמסור את נפשנו וכספנו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים