שתף קטע נבחר

חברות הסלולר נכנסות לשוק האינטרנט

בעוד חברת פרטנר צפויה להפוך לספקית אינטרנט בתחילת שנת 2009, סלקום ופלאפון נכנסות לשוק דרך החברות האחיות שלהן

לאחר שחברת שפרטנר הודיעה כי היא הופכת לספקית אינטרנט נייח בישראל, גם מפעילות הסלולר סלקום ופלאפון הכריזו היום (ב') בנפרד, כי הם צפויות להיכנס שוק הזה. חברות הסלולר האלה לא יספקו את השירות בעצמן, אלא דרך חברות אחיות שלהן. 

 

שיתופי פעולה

סלקום צפויה להשיק שירותי אינטרנט נייחים שישולבו עם שירותי האינטרנט הסלולריים בחבילה אחת ובחשבונית אחת. שירותי האינטרנט הקווי של סלקום יתבססו על שיתוף פעולה עם חברת 013 נטוויז'ן, כאשר המהלך מוכרז שבוע לאחר שהחברה התחילה לשווק את הנתב הסלולרי הראשון בישראל, שמספקות ללקוחות עסקיים שיחות קוליות ברשת ה-VoIP, אינטרנט סלולרי ורשת אלחוטית.

 

פלאפון הולכת למהלך דומה, המתבסס על שירותי האינטרנט של חברת בזק בינלאומי. בנוסף, עם השקת הרשת הסלולרית החדשה של פלאפון, צפויה החברה להשיק שירותי אינטרנט שמתבססים על התשתיות שלה בלבד - באמצעות רשת הסלולר.

 

פלאפון תפעיל מודמים סלולריים מבוססי דור 3.5 HSUPA המתחברים ישירות למחשב, במהירות של עד 7.2 מגה ביט לשנייה בהורדה והעלאה של עד שני מגה ביט לשניה. פלאפון תציע נתב רשת אלחוטית ביתית (WiFi) בעל SIM מובנה ומסך LCD, הכולל מעבד של קוואלקום, אותו ניתן יהיה לחבר לטלפון הקווי, לסלולרי ולמחשב.

 

כמה זה יעלה?

לקוחות סלקום יכולים כבר מהיום להתחבר לשירותים ולרשותם עומדים מספר מסלולים. חבילת הבסיס כוללת שרות גישה לאינטרנט נייח במהירות של Mb 2.5 וחבילת 110 דקות זמן אויר במחיר של 99 ש"ח לחודש כולל מע"מ, בהתחייבות ל- 18 חודשים. ואילו החבילה היקרה ביותר כוללת שרות גישה לאינטרנט נייח במהירות של Mb 2.5 וחבילת 720 דקות זמן אויר בחיוב לפי שנייה ב- 399 ש"ח לחודש כולל מע"מ בהתחייבות ל- 18 חודשים

 

בנוסף מציע החברה מודם סלולרי וחבילת גלישה, ושרות גלישה לאינטרנט הנייח במהירות של 2.5 מגה ביט ב-159 שקלים כולל מע"מ בהתחייבות ל-18 חודשים, כ-30 שקלים יותר מהחבילה המיועדת לגולשי הסלולר בלבד.

 

מפלאפון טרם נמסרו פרטים נוספים אודות עלויות השירותים החדשים, אך כבר כעת ידוע כי החיוב של הלקוחות, בשלושת החברות, יתבצע באמצעות החשבונית של הטלפון הסלולרי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index Open
גם חברות הסלולר רוצות למכור חיבור לאינטרנט
צילום: Index Open
מומלצים