שתף קטע נבחר

תנועת השמאל: רוצים מקום בחמישייה של מרצ

יושב ראש מרצ נפגש עם נציגי תנועת השמאל החדשה וכעת מסתמן כי שלושה מחבריה יתברגו בעשירייה הראשונה של הרשימה המאוחדת. ההערכה היא כי אם ישוריין מקום בין חמשת הנציגים הראשונים עשויה ועידת מרצ להתנגד למהלך

יממה אחרי הפריימריז במפלגה, מרצ מתקרבת לאיחוד רשמי עם תנועת השמאל החדשה. נציגים של מרצ והתנועה נפגשו הערב (יום ב') ודיווחו על התקדמות במגעים. כרגע מסתמן כי שלושה מאנשי התנועה יתברגו בעשירייה הראשונה של הרשימה המאוחדת.

 

אנשי התנועה החדשה ביקשו הערב מיו"ר מרצ חיים אורון לשלב מועמד בחמישה הראשונה של המפלגה המאוחדת. במרצ רואים את הבקשה בחיוב, אך לא התקבלה החלטה סופית בנושא.

 

הצדדים אמורים להיפגש פעם נוספת, לאחר שחברי התנועה החדשה יציגו את מועמדיהם לכנסת. בשלב הזה ייקבע מיקומם הסופי ברשימה. בין השמות המובילים להיות נציגי התנועה החדשה נמצאים חבר הכנסת לשעבר צלי רשף והעיתונאי ניצן הורוביץ, שביקש לצאת לחופשה מעבודתו לצורך קבלת החלטה.

 

אופן דירוג המועמדים בתנועת השמאל החדשה יקבע על ידי ועדה מסדרת בראשות פרופסור מרדכי קרמניצר.

אם וכאשר יושגו הסכמות עם אנשי מרצ יביא יושב הראש חיים אורון את הרשימה המאוחדת לאישור ועידת מפלגתו שתתכנס ביום שני הבא.

 

כבר היום עלו קולות מצד אלה שנבחרו בפריימריז של מרצ נגד שילוב המועמדים מהתנועה החדשה במיקומים גבוהים. אורון יודע ששילובם של חברי התנועה החדשה בתוך העשירייה הראשונה יעבור בקלות בוועידה. בניגוד לכך, הבטחה להציב אחד מהנציגים בחמישיה הראשונה עלול להידחות על ידי הוועידה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוועידה תקבל את עמדתו? אורון
צילום: ירון ברנר
בדרך למשכן? הורוביץ
מומלצים