שתף קטע נבחר

אולמרט: "דוחה ניסיונות ההתנפלות על לבני"

ראש הממשלה התייחס במהלך ביקור בבריטניה לביקורת שהוטחה ביו"ר קדימה על דבריה בעניינו של גלעד שליט. "הפירוש שנתנו לדבריה של לבני לא היה הוגן ולולא תקופת בחירות הוא לא היה ניתן. ללבני סיכוי טוב יותר מכל מועמד אחר"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס הבוקר (יום ג') במהלך ביקורו בבריטניה לביקורת שהופנתה כלפי שרת החוץ, ציפי לבני, בעקבות דבריה בעניינו של גלעד שליט, ואמר כי הוא חושב שאין זה הוגן שמנצלים את מערכת הבחירות כדי להתנפל על לבני. כזכור, אמרה שרת החוץ ביום ה-900 לחטיפת שליט כי "אי אפשר להחזיר את כולם".

 

"אני לא שותף לביקורת הזו ודוחה על הסף את כל הניסיונות להתנפל על המועמדת של קדימה לראשות הממשלה. זה לא נכון, מוצדק או הוגן. נעשית פעילות אינטנסיבית בעניינו של גלעד שליט שאני מעורב בה יום-יום", אמר אולמרט והביע תקווה שפעילות זו תצליח.


אולמרט בדאונינג 10, היום (צילום: AP) 

 

"מוטלת חובה על המדינה לעשות כל מאמץ להחזיר את חייליה שנחטפו או נפלו בשבי. יש לכך קונצנזוס רחב. הפירוש שנתנו לדבריה של לבני לא היה הוגן, ולולא תקופת בחירות הוא לא היה ניתן. ציפי לבני, כמו כל אזרח ישראלי רוצה שגלעד שליט יחזור הביתה. קדימה זו הרשימה שלי ואעשה הכל כדי שלבני תהיה ראש ממשלת ישראל, יש לה סיכוי יותר טוב מכל מועמד אחר", הוסיף ראש הממשלה.

 

במהלך פגישה עם גורדון בראון, הפציר ראש ממשלת בריטניה באולמרט להסיר את המגבלות הכלכליות המוטלות על הפלסטינים ואת המצור על רצועת עזה. מדאונינג 10 נמסר כי מדיניות ההגבלות בה נוקטת ישראל פוגעת בסיכויים לשלום.

 

אתמול שיגר ראש ממשלת בריטניה לשעבר ושליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, לאולמרט בבקשה דומה להסגרת המצור. באיגרת ששיגר בלייר יחד עם נשיא הבנק העולמי ויו"ר קרן המטבע הבינלאומית, ציינו השלושה כי הפגיעה במערכת הבנקאית בעזה אינה מאפשרת לתושבי הרצועה למלא צרכים בסיסיים ומחלישה את שלטונו של הנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים