שתף קטע נבחר

דף המסרים של הליכוד: הרבה פייגלין, פחות ביבי

אם נדמה לכם שמועמדי הליכוד לכנסת מדקלמים את אותן סיסמאות בתקשורת, אתם לא טועים. דף מסרים שהופץ בקרב המועמדים מנחה את אותם כיצד לפעול. איך מרגיעים על פייגלין, איך תוקפים את ציפי, ואיך עוקפים את המורדים?

איך מתמודדים עם משה פייגלין, כיצד הציל נתניהו את הכלכלה והאם המורדים חוזרים? אם נדמה לכם לאחרונה שאתם שומעים את מועמדי הליכוד לכנסת מדקלמים את אותן סיסמאות בראיונות שונים - לא טעיתם. לפני כמה ימים קיבלו מועמדי המפלגה לכנסת דף מסרים מפורט לשימוש בכלי התקשורת. הדף הגיע לידי ynet וניתן ללמוד ממנו על קו ההסברה של המפלגה ועל נקודות התורפה מהן חוששים מנהלי הקמפיין של הליכוד.

 

פרק נרחב בדף המסרים מוקדש למועמד משה פייגלין. "דעותיו הקיצוניות אינן דרכו של הליכוד. הוא ניצל את הדמוקרטיה כדי לתקוע יתד בליכוד, למרות שדעות המפלגה שונות לחלוטין משלו... נתניהו קיים מאבק אמיץ נגד כניסת פייגלין, כך מצופה ממנהיג - להיאבק על עמדותיו גם במחיר של ביקורת תקשורתית".

 

באשר להחלטת ועדת הבחירות של הליכוד להעביר את פייגלין מהמקום ה-20 למקום ה-36, מבקשים בליכוד מהמועמדים להבהיר - בניגוד לשמועות ופרסומים - כי ההחלטה התקבלה פה אחד, גם על ידי יו"ר הוועדה, השופט בדימוס יהושע גרוס.

 

באשר לחברי ועדת הבחירות החשודים בפלילים נכתב בדף המסרים: "הם לא קבעו, אלא היו חלק מכל הועדה. תקנונית, הדרך היחידה להעבירם מתפקידים זה באמצעות כינוס ועידת המפלגה. זה יקרה בעוד כחצי שנה, ואז תהיה ועדה חדשה. עדיין יש הבדל בין חשודים שמכהנים בועדת בחירות לבין שרי קדימה המורשעים, והנאשמים, והחשודים. מהם לא דורשים להתפטר".

 

מורדים? אולי הם בכלל צדקו

ומה בהתייחס ליו"ר קדימה, ציפי לבני? "הציבור לא סומך על לבני, לא שתדע לטפל בעניינים הבטחוניים, לא שתדע לטפל בענייני הכלכלה ולא שתדע לפעול בשעת משבר. לבני מנסה ליצור את הרושם כאילו היא לא חלק מהממשלה הכושלת של קדימה... היא שותפה למחדלי מלחמת לבנון השנייה, הקאסמים בדרום ואי היכולת לטפל במצב הכלכלי (הסכסוך בין לבני לבר-און, בין אולמרט לבר-און - א.מ). יש ללבני מנהג: היא מביעה דעות כאילו היא פרשנית ושוכחת שהיא מספר 2 בממשלה".

 

בכל הנוגע לנקודות התורפה מבית - חזרתם של המורדים לרשימה - מנחה דף המסרים כך: "יש לומר שזו הרשימה הטובה ביותר מכל הרשימות... ואם ישאלו 'ומה עם המורדים', יש להרגיע ולהשיב 'המורדים זה לא תואר קבוע. הם התנגדו להתנתקות. מישהו יכול לומר היום שהם טעו?".

 

ומה באשר לנושא הכלכלי המשמש בידי היריבים כקלף נגד בנימין נתניהו? בליכוד אומרים כי "הליכוד הציל את כלכלת ישראל. נתניהו הציל את קרנות הפנסיה ההסתדרותיות מקריסה...כל מה שהוא עשה היה להעביר את הקופות מהבנקים כדי שאלה לא יהיו גם הבעלים של הקופות וגם היועצים. מדובר בצונאמי כלכלי עולמי. בזכות נתניהו - ישראל נמצאת במצב טוב יחסית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. הציל הכלכלה
צילום: AP
לא הדעות של הליכוד. פייגלין
צילום: עופר עמרם
לבני. פרשנית
צילום: AP
מומלצים