שתף קטע נבחר

אורי אורבך בדרך לכנסת: מגעים עם הבית היהודי

מפלגת "הבית היהודי" פנתה לאורבך והציעה לו להצטרף לרשימה לכנסת. ל-ynet נודע כי אורבך דורש את אחד מחמשת המקומות הראשונים. אורבך: "דבר לא סגור"

העיתונאי אורי אורבך בדרך לכנסת. בימים האחרונים מתנהלים מגעים בין אורבך לבין מפלגת "הבית היהודי" להצבתו ברשימת מועמדי המפלגה לכנסת. אורי אורבך אמר ל-ynet כי "אכן מתקיימים מגעים, אך שום דבר עדיין לא סגור". 

 

 ל-ynet נודע כי אורבך העביר מסר למועצה הציבורית, המרכיבה את הרשימה, לפיו ישקול הצטרפות למפלגה רק אם יובטח לו אחד מחמשת המקומות הראשונים. זו הסיבה ששמו לא הוצג לבחירת הציבור באתר האינטרנט של המפלגה.

  

מחר (יום ד') צפויה המועצה הציבורית להתכנס בשדרות כדי לקבוע את הרשימה. ההערכות הן כי במקומות 2 ו-3 יוצבו הח"כים זבולון אורלב ואורי אריאל. מקום 4 ישוריין למועמד מזרחי ובמקום החמישי תוצב אישה. במקום 6, ככל הנראה, אחד המועמדים שבמפלגה מגדירים כ"סלב".

 

מאחר שבמפלגה מאוד מעוניינים בהצטרפותו של אורבך, ייתכן שבמועצה יתגמשו ויציבו אותו באחד מחמשת

המקומות הראשונים.

 

אורבך, דתי-לאומי, הוא עיתונאי מוערך ואחד הפובליציבטים החשובים של הציונות הדתית. הוא הקים את העיתון "אותיות", שידר ברדיו "קול-חי" והיה מנהל התוכניות של ערוץ המסורת "תכלת". כיום אורבך הוא בעל טור בערוץ היהדות של ynet, חבר בפאנל תוכנית "המילה האחרונה" בגל"צ ובעל טור במוסף השבת של "ידיעות אחרונות".

 

אם יצטרף למפלגה יהיה אורבך עיתונאי נוסף שחוצה את הקווים מעיתונות לפוליטיקה. גדעון רייכר הודיע על הצטרפותו לגמלאים, דניאל בן-סימון השתלב במפלגת העבודה. שמותיהם של מרב מיכאלי וניצן הורוביץ הוזכרו כמועמדים למפלגת השמאל החדשה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
אורבך. עוד עיתונאי לכנסת?
צילום: גבי מנשה
מומלצים