שתף קטע נבחר

יו"ר חדש לבל"ד: טאהא מחליף את בשארה

בעבר כיהן באופן סמלי כיו"ר בל"ד, עזמי בשארה - מי שיחליף אותו בתפקיד הוא חבר הכנסת ואסל טאהא, שהודיע שאין בכוונתו להתמודד שוב על מקום ברשימת המפלגה

כמה ימים לאחר שהודיע כי אין בכוונתו להתמודד לכנסת הבאה, נבחר הערב (יום ד') ח"כ ואסל טאהא על-ידי הוועד המרכזי של בל"ד לכהן כיו"ר המפלגה.

 

טאהא, אחד האנשים החזקים בבל"ד, לא ידע כלל כי בכוונת חברי הוועד המרכזי לבחור בו לתפקיד. "הופתעתי מהחלטת הוועד. הגעתי הערב לישיבה, ראיתי שמונח על השולחן נייר המדבר על בחירת יושב ראש והקמת מוסד כזה, אך לא ידעתי שאני הוא האיש שבעבור כהונתו מתכוונים להצביע".

 

זו הפעם הראשונה שחברי הוועד המרכזי, המונים 30 חברים, בוחרים את תפקיד היו"ר. בעבר כיהן באופן סמלי בתפקיד עזמי בשארה, אך מאז שעזב את הארץ, לאחר שנחקרבחשד שסייע לחיזבאללה, לא מונה לתפקיד אדם אחר. "היה לנו יושב ראש, עזמי בשארה, אני מקווה שאמלא את המשימה שהוטלה עלי בהצלחה", אמר טאהא.

 

בשבת הקרובה יתקיימו הבחירות המקדימות בבל"ד, ועל המקום השני

 אותו מפנה טאהא יתמודדו חמישה מועמדים - ביניהם חבר הכנסת סעיד נפאע, ואליד חמיס, ואנטואן ליוס. "אמרתי שמגיע הרגע שבו מבינים שיש לפנות את הכסא. כעת בכוונתי לחזק את המפלגה ולהרחיב אותה", הוא אמר.

 

על השאלה - האם הוא מרגיש שנכנס לנעליו הגדולות של בשארה, שנחשב עד היום למנהיג הבלתי מעורער של בל"ד, הוא ענה: "אני חושב שיחד עם עזמי תרמנו ובנינו את בל"ד ונמשיך באותה הדרך שסללנו ביחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
טאהא. היו"ר החדש
צילום: אבי כהן
בשארה. היו"ר הישן
צילום: איי אף פי
מומלצים