שתף קטע נבחר

הבית היהודי: חילוני ואשה בעשירייה הראשונה

יו"ר האיחוד הלאומי-מפד"ל, בני אילון, נדחק למקום ה-17 ברשימת המועמדים לכנסת הבאה של מפלגת "הבית היהודי". המתמודד החילוני הוא יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין

המועצה הציבורית של מפלגת "הבית היהודי" קבעה אמש (יום ד') את סדר המועמדים ברשימתה לכנסת הבאה. למרות ההבטחות על שני מועמדים חילונים ושתי נשים בעשירייה הראשונה, בסופו של דבר הוצב מתמודד חילוני רק במקום השמיני, ואילו המקום הרביעי שוריין לאשה. יו"ר האיחוד הלאומי-מפד"ל, בני אילון, נדחק למקום ה-17 ברשימה.

 

קודם לכן החליטה המועצה להציב את ח"כ זבולון אורלב במקום השני ואת ח"כ אורי אריאל במקום השלישי. המקומות הראשונים ברשימה הם:

 

1. היו"ר דניאל הרשקוביץ

2. ח"כ זבולון אורלב

3. ח"כ אורי אריאל

4. שולי מועלם, סגנית יו"ר ארגון אלמנות צה"ל

5. העיתונאי אורי אורבך

6. ח"כ ניסן סלומיאנסקי

7. אלון דוידי, יו"ר המטה לביטחון שדרות

8. דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע

9. מזכ"ל המפלגה, שר-שלום ג'רבי

10. הרב הלל הורוביץ, מראשי היישוב היהודי בחברון

11. יו"ר תנועת "אמונה", ליאורה מינקה

12. ח"כ צבי הנדל

 

יו"ר המועצה הציבורית של התנועה, אלוף (מיל') יעקב עמידרור, אמר לאחר הבחירה: "המועצה הרכיבה נבחרת מעולה של הציונות הדתית והציבור המסורתי, שתחולל את המהפכה ותיאבק על החינוך ועל דמותה היהודית של המדינה".

 

רבנים ופעילים המזוהים עם הפלג הימני במפלגה טענו, כי במפלגה מתעלמים לחלוטין מרצון הציבור ל"מועמדים בעלי קו ימני מובהק", והם מאיימים להקים תנועת ימין חדשה.

 

מפלגת מולדת מתחה ביקורת חריפה על ההחלטה להציב את אלון, במקום ה-17 ברשימה. "בהחלטתם מבקשים חברי הבית היהודי למחוק את מולדת, שהיא אחת משלוש המפלגות המייסדות, ולא היה להם מנדט לכך. מולדת תתכנס בימים הקרובים ותחליט על המשך דרכה", נמסר.   

 

בהודעה שפרסם "פורום רמות שפירא", הכולל כ-50 רבנים ופעילים מהפלג הימני בבית היהודי,

נטען כי תוצאות ההצבעה באינטרנט כלל לא הוצגו בפני חברי המועצה הציבורית, אף שבמפלגה התחייבו כי יתחשבו ברצון הציבור.

 

מתנועת "ארץ ישראל שלנו", בראשה עומדים הרב שלום דב וולפא ופעיל הימין ברוך מרזל, נמסר, כי "שלוש הפרות הרזות של המפד"ל ואורלב בלעו את הפרות השמנות של האיחוד הלאומי. הרשימה היא רשימה מפד"לניקית שלא תילחם על ארץ ישראל".


פורסם לראשונה 17/12/2008 22:41

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים