שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לידיעת הנוסעים: מחר לא יהיו רכבות בכל הארץ
  רכבת ישראל משדרגת את מערך ניהול הרכבות, ופעילות התחבורה הציבורית שמסיעה מיליונים מדי שנה, תופסק בכל הארץ במהלך כל יום שישי

  מערך הרכבות של ישראל יושבת מחר (ו') במלואו. הסיבה: שדרוג של מערכת ניהול וניתוב הרכבות, באמצעות מרכז שליטה חדש המכונה "משואה". כתוצאה מהעבודות, תנועת הרכבות תופסק בכל רחבי הארץ במהלך כל יום שישי, ותתחדש רק במוצאי שבת.

   

  ברכבת מקווים כי מערך השליטה החדש ישפר את ניהול הרכבות, בכך שיאפשר העברת מידע מהירה בנוגע למיקום הרכבות ברחבי הארץ. המערך ישמש גם לשיפור הבטיחות, לייעל את תנועת הרכבות ולשפר את רמת הדיוק שלהן. כמו כן, ברכבת מסבירים כי למערכת "משואה" יתרונות בהטמעת תקנות ותקנים אירופים, ושימוש במידע שהצטבר בחברות אירופיות כדי לייעל את עבודת רכבת ישראל.


  נוסעים נכבדים שלום: ביום שישי הקרוב הרכבת תושבת לצורך עבודות (צילום: אבי מועלם)

   

  כן נמסר כי במערך הרכבות בישראל ישנן כ-500 רכבות, מהן 338 משמשות להובלת נוסעים. עד עתה, הופעלו הרכבות באמצעות מערכת בקרה עם עשרה מרכזי איתות אזוריים, ששלטו על 73 תחנות איתות לאורך המסילות. ניהול הרכבות בוצע בשיטה זו באופן ידני, ללא בקרת מחשב כפי שיתבצע במערכת החדשה.

   

  נוסעים המעוניינים להשתמש מחר (ו') בתחבורה ציבורית, נדרשים להסתמך על שירותי האוטובוסים. ברכבת לא יפצו נוסעים שברשותם כרטיסיית "חופשי-חודשי"

  שאמורה להקנות להם נסיעה חופשית בכל החודש, בגין עלות הנסיעה באוטובוס או באמצעי תחבורה אחר. בתשובה לשאלת ynet מסבירים ברכבת כי הודעה פורסמה בתחנות השונות, עוד טרם נמכרו כרטיסי ה"חופשי-חודשי" לחודש זה. בנוסף, לדבריהם מדובר ממילא בכרטיסים מוזלים, שמחירם כמחצית ממחיר לנוסע מזדמן, ועל כן השבתה של יום אחד, שנבחר בגלל כמות הנוסעים הנמוכה יחסית, אינה משמעותית.

   

  ברכבת ביקשו להדגיש גם כי למרות שלא תהיה תנועת רכבות נוסעים, במסגרת ניסוי במערכת החדשה ינועו במסילות השונות רכבות לבחינת המערכת. על כן נקראים הנהגים להמשיך ולהקפיד על עצירה כנדרש במקרה ומחסום הרכבת לפניהם מהבהב או יורד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דלית שחם
  מערך הרכבות יושבת ביום שישי הקרוב
  צילום: דלית שחם
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים