שתף קטע נבחר

המפכ"ל על התרגיל עם הפצועים: היה מוצלח

רב-ניצב דודי כהן כלל לא התייחס לעובדה שבתרגיל רחב ההיקף נפצעו שוטרים רבים. דווקא המתנחלים התייחסו לפציעת 54 השוטרים בידי עמיתיהם: זאת הוכחה ליד הקשה

השוטרים נפצעו, המפכ"ל סימן וי. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, סיכם אחר הצהריים (יום ה') את התרגיל המשטרתי שבו נפצעו 54 שוטרים, ואמר כי מדובר ב"סיום מוצלח לאימון מבצעי רחב היקף של כוחות משטרה". המפכ"ל כלל לא התייחס לעובדה שבתרגיל רחב ההיקף נפצעו שוטרים רבים.

 

בתום התרגיל שהחל הבוקר, בו השתתפו כ-7,000 שוטרים ולוחמי מג"ב, ציין המפכ"ל את חשיבות מוכנות המשטרה לקראת "כל תרחיש מורכב אפשרי שיחייב אותה לתת מענה הולם, להגן על החוק, הסדר ושלום הציבור".

 

מי שכן התייחס לפציעתם של השוטרים, היו דווקא פעילי ימין ושמאל שהתעמתו עם המשטרה בחברון ואזורי חיכוך נוספים. ועד מתיישבי השומרון מסר, כי "ההצגה האלימה של משטרת ישראל בצאלים היא ההוכחה הטובה ביותר לטענות המתיישבים על היד הקשה שמפעילה המשטרה כנגדם".

 

לטענת המתנחלים, "אם כך מכים איש את חברו, ניתן להבין היטב מה קורה כאשר האלימות מופנית כלפי המתיישבים היהודים באישור ועידוד התקשורת והדרג המדיני".

 

ארגון זכויות האדם ביש"ע מסר, כי "כבר שנים אנו מתריעים על זלזול מתמשך של המשטרה בכל הנוגע להקפדה על הנהלים ועל גבולות הפעלת הכוח". לדבריהם, "כל זמן שהנפגעים היו מפגינים או סתם אזרחים, לא נערך בדק בית רציני. אולי עכשיו, כשהנפגעים הם שוטרים יופקו סוף כל סוף הלקחים".

 

השוטרים דימו הפגנה - ונפצעו

54 שוטרים נפצעו באורח קל, במהלך תרגיל שבו דימו הפרות סדר המוניות.

20 שוטרים במצב קל פונו לבית החולים סורוקה, רובם שוחררו לאחר טיפול ראשוני. חמישה מהם נפצעו בתאונה שהיתה בסמוך.

 

מבית החולים נמסר כי השוטרים סובלים משברים, פריקות גפיים ופגיעות בעיניים. לבית החולים ברזילי באשקלון פונו עוד חמישה שוטרים, אחד מהם לקה בלבו.

  

כל זה קרה כאשר שוטרים ששיחקו את שומרי הסדר היכו את השוטרים שדימו מפירי סדר וגרמו להם לחבלות, וגם להיפך. מהמשטרה נמסר כי "כאשר מקיימים תרגיל בסדר גודל כזה - שאמור לדמות מצבי אמת - יש גם נפגעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרוצה. המפכ"ל
צילום: שי וקנין
מומלצים