שתף קטע נבחר

מרצ: המועמד הערבי לא יישאר במקום ה-7

בית הדין של המפלגה דחה את עתירתו של פריג' להישאר במקום השביעי, שלפי ההסכם עם תנועת השמאל החדשה ישוריין לעו"ד טליה ששון

בית הדין של מפלגת מרצ דחה הלילה (א') את עתירתו של המועמד הערבי עיסאווי פריג' להותיר על כנו את שיריון המקום ה-7 ברשימה לנציג המגזר הערבי, גם לאחר האיחוד עם תנועת השמאל החדשה. העתירה הוגשה בעקבות ההחלטה לשריין את מקומות 3, 7, 9 ו-12 לנציגי תנועת השמאל החדשה.

 

ההחלטה הסופית האם לשריין מקומות אלה עבור התנועה החדשה תתקבל ביום שני בוועידת מרצ. בעקבות ההחלטה לשריין שלושה מקומות בעשירייה הראשונה לתנועה החדשה, נדחק פריג' למקום העשירי ברשימה. נציגי המגזר הערבי במרצ, בהם חברי הכנסת לשעבר חסיין פארס וחוסניה ג'בארה, קראו במכתב לשריין לפריג' את המקום ה-7 ולהשאיר לו סיכוי להיבחר לכנסת.

 

לטענת החותמים על המכתב, אחת מאבני היסוד העיקריות על בסיסן הוקמה מרצ, הינה השותפות היהודית-ערבית כשבאמנת היסוד שלה, הוגדרה מרצ כמפלגה כ"יהודית-ערבית, סוציאל-דמוקרטית".

לטענתם, "אין זה רצונם (של אנשי התנועה החדשה) ואין זה רצוננו, שכפועל יוצא מחבירה זו, תאבד מרצ את זהותה ואת ייחודה בכל הקשור לשותפות בין המגזרים השונים בארץ".

 

ביום חמישי הוצגו נציגי תנועת השמאל החדשה אשר ישולבו ברשימת מרצ לכנסת. העיתונאי ניצן הורוביץ ישובץ במקום השלישי, עו"ד טליה ששון, שחיברה את דו"ח המאחזים, תשובץ במקום שביעי ברשימה המשותפת וצלי רשף קיבל את המקום התשיעי. הבמאית אבתיסאם מראענה תקבל את מקום 12. כאמור, הרשימה המאוחדת תובא לאישור ועידת מרצ

מחר.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פריג'. נדחק למקום העשירי
הורוביץ. במקום השלישי
צילום: ירון ברנר
מומלצים