שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שרי אריסון מקפיאה את פעילות "מהות החיים"
  הארגון, שאריסון הקימה לפני שש שנים במטרה לטפח "שלום עולמי ואיזון אישי," עצר את פעילות הסדנאות וההרצאות, ואינו מבצע התקשרויות חדשות; אריסון: "נבחן מחדש את החוזים עם נותני השירותים, וכוח האדם יצומצם"

  המשבר הכלכלי מגיע גם לארגון "מהות החיים". ל"ידיעות אחרונות" נודע כי שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, מקפיאה את פעילות הארגון שייסדה. הארגון עצר את פעילות הסדנאות וההרצאות, ואינו מבצע התקשרויות חדשות.

   

  מכת פיטורים במשק

  קיצוצים בשיכון ובינוי

  בנק הפועלים: צניחה ברווח הרבעוני

   

  כתב "ממון" שהתקשר אתמול לברר פרטים על סדנאות של העמותה, נענה על-ידי מנחת סדנאות מטעם הארגון כי פעילות העמותה מוקפאת, וכי אינה יודעת מתי תחודש. מידע דומה נמסר לכתב עלידי מנהל סדנאות של הארגון בצפון. באתר הארגון מופיע תאריך לסדנה אחת בלבד בסוף החודש, במתנ"ס במעלה אדומים, אך המנחה מסרה כי לא ברור אם תתקיים.

   

  דוברת קבוצת אריסון מסרה אתמול בתגובה: "הארגון הפרטי הפילנתרופי 'מהות החיים' הודיע על מספר שינויים ארגוניים וצעדי התייעלות במסגרתם, בין היתר, יאוחדו מחלקות שונות בארגון, ייבחנו מחדש החוזים עם נותני השירותים לארגון ויצומצם כוח האדם. המהלך כולו נעשה כחלק משינוי ארגוני. מהלך זה לא יקטין את הפעילות הפילנתרופית של קבוצת אריסון". מנכ"לית "מהות החיים," טובה קלמן, סיימה לפני 3 חודשים את תפקידה.

   

  ארגון "מהות החיים" פועל במסגרת קבוצת אריסון. מדובר בחברה ללא מטרות רווח, שהוקמה בשנת 2002 על-ידי שרי אריסון. הארגון התפרסם, בין השאר, באמצעות "הבשורה הרוחנית" של אריסון שהצהירה כי "כדי להגיע לשלום בעולם, על כל אחד להגיע לשלום עם עצמו ועם סביבתו". במסיבת העיתונאים שערכה במאי 2003, שבמהלכה השיקה אריסון את העמותה, היא ציינה כי זו עוסקת בטיפוח המודעות העצמית ופרויקטים בקהילה, וכי מדובר ב"יום החשוב בחייה".

   

  תחילה העביר הארגון סדנאות לילדי בית ספר, אך פעילותו במסגרת משרד החינוך הופסקה. העיר אריאל, ובראשה ראש העיר רון נחמן, אימצה את הפעילות

  של הארגון והעבירה סדנאות לאנשי העירייה, ראשי אגפים, מורי בית ספר בעיר ועולים. לרון נחמן אף הוצמד מאמן פרטי מטעם הארגון. נחמן טוען כי אריסון מימנה את כל הפעילות, אך אחרי שנתיים דרשה כי צוות מקומי יעביר את הפעילות והפסיקה את המימון. בעקבות זאת, הופסקה פעילות הארגון באריאל. גם התוכניות של הארגון להקים ערוצי טלוויזיה ורדיו לא התממשו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים