שתף קטע נבחר

משה שרוני על ח"כ יצחק זיו: גרוע מנחש

הח"כים שרוני, זיו, גלנטי ומרום-שלו, שהשר איתן הדיח מרשימת הגמלאים לכנסת ה-18, החליטו לחזור בהם מהחלטתם להקים סיעה עצמאית. הרקע: החלטתו של זיו להישאר בסיעה. הארבעה ייאבקו על מעמדם בתוך המפלגה

הסערה בסיעת הגמלאים נמשכת. ארבעת הח"כים שהשר איתן הדיח מרשימת המפלגה לכנסת ה- 18 החליטו הבוקר (ג') לחזור בהם מהחלטתם להתפלג מהסיעה. הם מתכוונים להיאבק על מעמדם בתוך המפלגה. לאחר שחבר הכנסת יצחק זיו חזר בו מההחלטה להתפלג, הגדיר חבר הכנסת משה שרוני את התנהגותו - "גרועה מנחש".

 

אתמול הודיע השר איתן שחברי הכנסת משה שרוני, יצחק זיו ,שרה מרום שלו ויצחק גלנטי לא יכללו ברשימת המפלגה לכנסת ה-18, וזאת כחלק ממטרת המפלגה לחדש את פניה. בתגובה לכך, החליטו הארבעה להתפלג ולהקים סיעה עצמאית בשם "עוצמה".

 

הבוקר, לאחר שחבר הכנסת זיו הודיע כי בכוונתו להישאר בסיעת האם, החליטו אף חבריו להישאר במפלגה והודיעו לוועדת הכנסת כי אין צורך שתדון בבקשתם לפילוג. שרוני ציין כי למרות הכוונה להיאבק על מעמדם בתוך המפלגה, אין בכוונתו להתמודד לכנסת הבאה.   

 

שרוני ושלו כבר התפלגו השנה מסיעת האם והקימו סיעה עצמאית, סיעת "צדק לגמלאים", כחלק ממפלגתו של גאידמק. 

 

השמות שהועלו כמי שעשויים לתפוס את המקומות הראשונים ברשימת הגמלאים, על פני חברי הכנסת המודחים, הם: דובר צה"ל לשעבר אפרים לפיד, ניצב בדימוס סנדו מזור הפזמונאית שמרית אור, חבר הכנסת לשעבר מהעבודה יוסי כץ, יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר יורם בלשר, יו"ר עמותת ילדי ויתומי השואה אלכס אורלי ונגיד בנק ישראל לשעבר משה זנבר.

 

בוועדת הכנסת, אליה פנו הח"כים בבקשה להסיר את בקשת הפילוג, אושרה הבוקר התפלגות רסיסי המפלגות שהרכיבו עד כה את סיעת המפד"ל-האיחוד הלאומי, זאת לאחר שנהפכה לסיעת "הבית היהודי" וחברי המפלגות לא נבחרו למקומות ריאליים.

 

לפני ההצבעה פרץ עימות סוער בין יו"ר המפד"ל, חבר הכנסת זבולון אורלב, לחברי הכנסת אפי איתם ובני אלון. אורלב כעס על כך שאיתם לוקח איתו כ'נדוניה' את מימון המפלגות, שלדבריו זהו "גזל כספי הציונות הדתית". 

 

בסערת הויכוח הוא הטיח באיתם ש"הליכוד טרק לו את הדלת בפנים", ועכשיו הוא מציע להם "מעטפות מזומנים דרך החריץ". איתם הודיע בתגובה שיתלונן על דברי אורלב בוועדת האתיקה וישקול הגשת תביעה אזרחית נגדו על הוצאת לשון הרע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זיו. יישאר בסיעה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
שרוני. לא יתמודד לכנסת הבאה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים