שתף קטע נבחר

קרב על כל אות: המירוץ לפתק

נציגי המפלגות הקטנות שרצות לכנסת לראשונה הגיעו לוועדת הבחירות בכנסת על מנת לרשום את מפלגתן לבחירות - ולבקש את האותיות שהם מעוניינים שיהיו רשומות על הפתק בקלפי. בתו של אפרים סנה, שרץ ברשימה עצמאית, הגיעה כבר אתמול בלילה כדי לתפוס מקום בתור

הקרב על האותיות: נציגי המפלגות השונות הגיעו היום (ד') לוועדת הבחירות המרכזית בכנסת, על מנת לרשום את רשימתם לכנסת ולבקש את האותיות שיהיו רשומות על הפתקים בקלפיות. היום הגיעו בעיקר נציגי המפלגות הקטנות שעדיין לא רצו לכנסת וביום ראשון בערב צפויים להגיע נציגי המפלגות הגדולות.

 

 

מחוץ לחדר בו התכנסה ועדת הבחירות, בראשותו של השופט אליעזר ריבלין, ניתן היה לשמוע בשעות הבוקר נציגים של מפלגות קטנות נושאים ונותנים על הזכות להשתמש באותיות מסויימות. 

 

הנציגים החלו להגיע לכנסת כבר אתמול, על מנת לתפוס מקום טוב ולהיות בין הראשונים שנרשמים לכנסת - כדי לקבל את האותיות שבהן הם מעוניינים. בשעות הלילה ניתן היה לראות במשכן מועמדים שונים המחכים לשעה שבע בבוקר, כדי לקבל מספר שיציין את מיקומם בתור לרישום.

 

בין המועמדים שהגיעו היום לכנסת כדי להירשם היה גם חבר הכנסת אפרים סנה, שרץ ברשימה עצמאית, "ישראל חזקה". בתו הגיעה כבר בלילה לכנסת וניסתה לתפוס מקום בתור. סנה מעוניין באותיות ח"י והוא מקווה שוועדת הבחירות תאשר זאת.

 

גם נציג מפלגת ישראל ביתנו, חבר הכנסת דוד רותם, הגיע היום להירשם. לדבריו, למפלגה כבר יש את האות ל', ולכן נציגיה לא היו צריכים להגיע מוקדם ולהילחם על מקום בתור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה יהיה רשום על הפתק? ארכיון
צילום: AFP
מומלצים