שתף קטע נבחר

אי.די.בי פיתוח קנתה מניות דסק"ש ב-14 מ' שקל

החברה שנמצאת בשליטת נוחי דנקנר הגדילה את אחזקתה בדסק"ש ל-74.45%; וגם - אחרי גולדמן זאקס, גם מורגן סטנלי ייתן לדנקנר קו אשראי של עד 150 מיליון פרנקים לרכישת מניות קרדי סוויס

חברת טאו תשואות, שבשליטת אילן בן-דב, מכרה אתמול (ג') 500 אלף מניות של חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש) לחברת אי.די.בי פיתוח שבשליטת נוחי דנקנר - כך נודע ל"כלכליסט". המניות נמכרו במחיר הסגירה של המניה שלשום, 28.42 שקל, כשהיקף העסקה כולה מסתכם ב־14.2 מיליון שקל. 

 

עד אתמול החזיקה טאו ב-3% ממניות דסק"ש (2.5 מיליון יחידות) וכעת מתכווצת אחזקתה ל-2.4%. מנגד, אחזקתה של אי.די.בי פיתוח בדסק"ש עלתה ל-74.45%.  

 

בתשעת החודשים הראשונים של השנה הפסידה טאו 328 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 71 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. לחברה גירעון בהון העצמי המסתכם ב-147 מיליון שקל והתחייבויות שוטפות בהיקף של כ-708 מיליון שקל, שעיקרן הלוואות לטווח קצר שנתנו לה הבנקים, כנגדן היא שעבדה את הנכסים הסחירים שלה.

 

דסק"ש עצמה הגדילה בסוף השבוע האחרון, במסגרת מסחר בזכויות החברה, את אחזקתה בחברת כור ל-60.5%, ועם החברה-אם אי.די.בי פיתוח היא מחזיקה ב-74% מהמניות. דסק"ש רכשה כ-4 מיליון זכויות לרכישת מניות כור במחיר ממוצע של 12 שקל לזכות, ובתמורה כוללת של כ-48 מיליון שקל.

 

בתוך כך נודע כי נוחי דנקנר השיג עוד קו אשראי מגוף בנקאי בינלאומי לרכישת מניות קרדי סוויס, נוסף על הקו שנתן לו גולדמן זאקס. הפעם מדובר במורגן סטנלי, שיעניק קו אשראי לעד 55% ממחירן של 10 מיליון מניות קרדי סוויס.

 

לפי מחירה של מניית קרדי סוויס אתמול, שווה תקרת קו האשראי לכ-150 מיליון פרנקים שוויצריים. מסגרת האשראי תינתן לכור למשך שנה, ויש לה אופציות להארכת ההלוואה בשנתיים.

 

במחצית הראשונה של חודש אוקטובר רכשה כור כ-3% ממניות קרדי סוויס במחיר של 34.5 פרנק למניה, ובעלות כוללת של כ-1.2 מיליארד פרנק שוויצרי. בהמשך היא הגדילה את אחזקתה ל־3.4% ממניות הבנק. אתמול נסחרה המניה בציריך ב-28 פרנק, והפסדיו של דנקנר בגין ההשקעה עומדים כעת על 240 מיליון פרנק שוויצרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
ייעזר במורגן סטנלי. דנקנר
צילום: יריב כץ
מומלצים