שתף קטע נבחר

נתניהו: חייבים לתקוף, לשקם את הכבוד הלאומי

"תושבי הדרום לא יכולים לקבל בסיס איראני בנגב", אמר יו"ר הליכוד בעת השקת מטה העולים. ח"כ אדלשטיין רוצה 7-8 מנדטים מדוברי רוסית. ומה עם נושא הגיור? "נוציא מניפסט"

אחרי שהציג את סדרת הכוכבים שלו, במצודת זאב בתל-אביב התכנסה הבוקר (יום ד') מסיבת עיתונאים נוספת בהשתתפות יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו - הפעם להשקת מטה העולים של המפלגה. אך מטבע הדברים, הירי הכבד ליישובי הדרום עלה לדיון - ונתניהו שב על עמדתו התקיפה.

 

במקום חג - ירי כבד בדרום

 

"אני לא מוכן לקבל את המצב", אמר בתשובה לשאלת ynet על הנעשה ביישובי עוטף עזה - שם, אגב, אחוז העולים החדשים גבוה יחסית.

 "כשהיינו שלשום בביקור בשדרות הקסאם נפל ופגע בבית של עולה חדשה ואם חד הורית שדיברה אליי ממעמקי ליבה.

 

"זו לא בעיה רק של עולים אלא של כל אזרחי מדינת ישראל", הדגיש יו"ר הליכוד. "אני לא מכיר מדינה שהייתה סופגת טילים ולא עושה כלום. חייבים לעבור ממדיניות ספיגה לתקיפה ולשקם את הכבוד הלאומי. המצב הקיים הוא בלתי נסבל ואנחנו נשנה את זה. תושבי הדרום לא יכולים לקבל בסיס איראני בנגב".


אדלשטיין (מימין) ונתניהו. 8-7 מנדטים? (צילום: ירון ברנר)

 

"קדימה משנה עמדות לפני בחירות"

יושב ראש מטה העולים, חבר הכנסת יולי אדלשטיין,אמר במסיבת העיתונאים כי היעד שהציב הוא השגת שבעה-שמונה  מנדטים מקרב המצביעים דוברי הרוסית, למרות הבעיה התקציבית. "אתגר לא פשוט אך ריאלי", כינה זאת אדלשטיין.

 

נתניהו אמר ש"אני כאן כי העולים חשובים לנו,  לא רק לבחירות אלא להנהגת המדינה". כאשר נשאל לגבי ברית הזוגיות ונושא הנישואים האזרחיים - אותו הבטיחה לקדם יריבתו, יו"ר קדימה ציפי לבני - שיחרר הבטחה נוספת ואמר: "נוציא מניפסט מסודר, כאשר העיקרון המנחה הוא פיתרון רחב ככל הניתן".

 הוא הוסיף כי בניגוד לקדימה, המדיניות שלו ברורה: "השיטה הזו לשנות עמדות בקדימה לקראת בחירות אופיינית להם לא רק בנושאי הגיור".

 

לגבי ש"ס, המפלגה החרדית שמרתיעה חלק מהעולים, הדגיש שוב נתניהו כי "תיק החינוך יישאר בידי הליכוד. בכוונתי להקים קואליציה רחבה שתדאג גם לצרכים של כלל הציבור וגם לצרכים של העולים". הוא גם שב על ההבטחה לפיה ממשלה בראשותו לא תחזיר את רמת הגולן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורץ לעולים. נתניהו, היום
צילום: ירון ברנר
צילום: אמיר כהן
"לא מוכן לקבל את המצב". פגיעת רקטה באשקלון
צילום: אמיר כהן
מומלצים