שתף קטע נבחר

הלך המיתוס (להתאמן)

מאחורי ההצלחות הגדולות בכלכלה, בבידור ובמוזיקה לא מסתתרות נוסחאות קסם והברקות, אלא הרבה מאוד עבודה קשה. "צריך עשרות אלפי שעות כדי להביא את המוח שלנו למקצוענות אמיתית"

אמא של ביל גייטס אף פעם לא הבינה למה כל-כך קשה לו לקום בבוקר. הוא היה תלמיד בבית ספר פרטי, בן 13 שחיפש כל דרך אפשרית לקבל זמן שימוש במחשב. יחד עם חבריו החל לבדוק תוכנות תמורת זמן מחשב. 8 שעות ביום, 7 ימים בשבוע. כאשר גילו שבבית החולים המקומי המחשב אינו מנוצל בין 3 ל-6 בלילה, הם החלו לחמוק אליו.

 

וכך, כאשר הקים מייסד מייקרוסופט את חברות התוכנה הראשונה שלו, כבר היה לו ניסיון של שבע שנים בתכנות. "גייטס צבר הרבה יותר מעשרת אלפים השעות הדרושות להגיע למקצוענות. בשעה שרובנו היינו מעדיפים לישון הוא נלחם על האפשרות לתכנת חינם בלילות", אומר מלקולם גולדוול, שבוחן בספר חדש מה באמת עומד מאחורי מה שכולנו תופסנו עד היום כגאונות.

 

אחרי שגילה שהביטלס לא היססו לנגן במועדוני חשפנות כדי להתאמן, וכי מוצארט התאמן בהלחנה במשך שנים לפני שכתב את יצירת המופת הראשונה שלו, קובע גולדוול: "גם מי שיש לו די כישרון להתקבל לבית ספר משובח למוזיקה, מה שיקבע את עתידו הוא ההשקעה שלו. יותר מזה: האנשים בצמרת לא רק עובדים קשה יותר מכל האחרים, הם עובדים הרבה יותר קשה".

 

  • הסיפור המלא - בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

צבר אלפי שעות תכנות לפני מייקרוסופט. ביל גייטס
באדיבות מיקרוסופט
התאמן שנים בהלחנה. מוצארט
מומלצים