שתף קטע נבחר

חשש בליכוד: שריון במקום גבוה יצית מאבק פנימי

היו"ר בנימין נתניהו, המעוניין להגדיל את תקציב הבחירות, ינסה לפעול למען שריון ריאלי לנציג מטעם אפי איתם או מפלגה אחרת ברשימה לכנסת. גורמים בליכוד מזהירים כי דחיקת המועמדים תוביל ל"מלחמת עולם בתנועה"

מרכז הליכוד יתכנס הערב (יום ה') בניסיון להפגין אחדות לקראת הבחירות ב-10 בפברואר, אך האירוע עלול להפוך למהומה גדולה. בימים האחרונים מנהלים בליכוד משא ומתן עם ח"כ אפי איתם במטרה להביא למיזוג עם מפלגתו, אח"י.

 

בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך לקלפי

 

בליכוד מעוניינים להגדיל את תקרת ההוצאה של הליכוד לקראת הבחירות מ-28 מיליון שקל, כפי שהיא יכולה להוציא כיום. יחס ההוצאות נקבע על פי גודל הסיעה בכנסת היוצאת, ולכן צירופה של אח"י תגדיל את התקרה לכ-40 מיליון שקל. אלא שאמש התגלו קשיים משפטיים במגעים, וכעת לא ברור אם ייחתם ההסכם.

 

בתחילה הועלתה האפשרות לשריין את המקום ה-39 ברשימה המשותפת לנציג מטעם איתם, אולם בעקבות הקשיים במו"מ בוחנים בליכוד מספר אפשרויות נוספות למיזוג. הדבר העלה חשש בקרב מועמדים ברשימת המפלגה כי יושב הראש, בנימין נתניהו, שזקוק להגדלת תקרת ההוצאה, ינסה לפעול למען שריון גבוה יותר. הרעיון שעלה לשריון מקום לנציג מפלגה אחרת בתחילת העשירייה הרביעית, למקום הנחשב ריאלי, עלול לדחוק מספר מועמדים למיקום שיותר אותם מחוץ לכנסת ה-18.

 

גורמים בליכוד הזהירו כי אם נתניהו יקדם מיזוג שיוביל לשיבוץ נציגים אחרים לפני המקום ה-35, הדבר עלול להביא ל"מלחמת עולם בתנועה". לדברי הגורמים, "אם נתניהו יפגע בחלק מהמועמדים וידרדר אותם אחורה, זה עלול להוביל לעימות חריף במפלגה, וגם לפגיעה בזהות הימנית של הליכוד. יש בעניין זה תמימות דעים בקרב כל מי שעלול להיפגע ממיזוג שכזה".

 

אך זו אינה הצרה היחידה של נתניהו. יו"ר סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון, פנה אמש למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בדרישה לבדוק את האיחוד המסתמן בין הליכוד לבין מפלגתו של איתם. "אין ספק שלא מדובר כאן במיזוג

אידיאולוגי, שכן רק לפני מספר שבועות מנע נתניהו מאותו איתם להתמודד בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת בטענה כי 'דרכו איננה דרך הליכוד'. מפרשה זו עולה ריח חריף של 'קומבינה'", כתב חסון. 

 

בתוך כך, ראש מפלגת עתיד אחד, אברהם נגוסה, עתר אמש לבית הדין העליון של הליכוד בבקשה לקיים הסכם שנחתם בין המפלגות למיזוגן. נגוסה מבקש להביא את ההסכם לאישור מרכז המפלגה, שיתכנס היום בשעה 17:00. אולם גורמים בליכוד מתעקשים כי ההסכם נחתם בראשי תיבות בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקרה נמוכה. נתניהו
צילום: ירון ברנר
צילום: ניב קלדרון
קשיים במגעים. איתם
צילום: ניב קלדרון
חסון. איפה האידיאולוגיה?
צילום: גיל יוחנן
הסכמים מקיימים. נגוסה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים